0 850 840 87 87

Konya Derbent Psikolog – Psikolojik Danışman

Her insan hayatında zor zamanlar geçirebilir. Bu zorlu süreçler ise günlük hayatımızda, ikili ilişkilerimizde veya benliğimizde olumsuz sonuçlara sebep olabilir. Böyle zamanlarda yaşadığımız durumla veya duyguyla başa çıkabilmek, ruh sağlığımızı düzenleyebilmek için psikolojik destek almak oldukça elzemdir. Konya Derbent psikolog / psikolojik danışman desteği konusunda Optimum Psikoloji uzman ve deneyimli kadromuzla tüm psikolojik sorunlarınızda yanınızdayız.

Olumsuz düşünceleri çevreleyen travmatik bir anı yaşadığımızda insan beyni anıyı yaşadığımız andaki duygusal yüküyle kaydeder. Bu anılar ise yaşayan kişi tarafından hazmedilmediği için travmasını hatırlatacak veya tetikleyecek bir durum yaşadığında beyin olumsuz düşüncelerle dolmaya başlar. Bu ve bu gibi durumlarda EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) Terapisi bireylerin bu durumdan kurtulmasında çıkış yolu olarak kullanılmakta olan bir yöntemdir. EMDR Terapisiyle danışanlar hayatlarına daha iyi uyum sağlayabilir ve olaylarla başa çıkma yöntemleri olumluya çevirilir. Bireysel Psikolojik Danışmanlık türünde EMDR sıklıkla başvurulan bir metottur.

Konya en iyi psikolog arayışındaysanız ‘EMDR Terapisi’ eğitimi almış uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Konya Derbent psikolog fiyatları ve seanslar hakkında detaylı bilgi edinmek ve randevu oluşturmak için iletişime geçebilirsiniz. Konya Derbent psikolog önerisi ve danışan yorumları aşağı kısımda yer almaktadır.

Etiketler: konya derbent psikolog, psikolog derbent, konya psikoloji, psikolojik danışman, konya psikolog seans ücretleri derbent, konya psikolog tavsiye ediyorum derbent, konya psikolog önerileri derbent, konya psikolog yorumları derbent,  konya meram psikolog, konya tavsiye edilen psikologlar, konya depresyon, konya anksiyete bozukluğu, derbent psikolog randevu, derbent online psikolog

Randevu İletişim:

KONYA
Optimum Psikoloji

Şeker Mahallesi, Kerbela Sokak, Avrukon İş Merkezi, No:2/504, Selçuklu, KONYA
? 0 850 840 87 87

Tüm ilçelere ulaşım kolaylığı olan merkezimizden Yüz Yüze Danışmanlık desteği alabileceğiniz gibi ister sesli ister görüntülü olacak şekilde Online Danışmanlık desteği de alabilirsiniz.

Klinik Psikolog Fatih UĞUR

Fatih UĞUR – Klinik Psikolog
Genç – Yetişkin Psikolojik Danışmanlık – Aile Danışmanlığı ve Cinsel Danışmanlık

1986 Karaman Ermenek doğumlu olan Klinik Psikolog Fatih UĞUR, lisans eğitimini Ege Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünde tamamladı. Yüksek Lisans Eğitimini ise İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında tamamlayarak klinik psikolog ünvanını aldı. Konyada Klinik Psikolog olarak 11 yıldır çalışmalarına devam etmektedir. Özellikle Genç, Yetişkin ve Çift Psikolojik Danışmanlığı ve Cinsel Sorunlarla yoğun olarak çalışmaktadır.

ALMIŞ OLDUĞU EĞİTİMLER

–  EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) Terapisi Eğitimi

 Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)’ den Cinsel Terapi Eğitimi aldı.

Psikoterapi Enstitüsü Uzm. Dr. Tahir ÖZAKKAŞ’ tan Hipnoz Eğitimi aldı.

Aile Danışmanlığı Eğitimi – Adnan Menderes Üniversitesi

Klinik Psikolog Fatih UĞUR - Danışan Tavsiye ve Yorumları

Gül
Hayatımın en kötü döneminde ağlamaklı bir sesle aramıştım Fatih Beyi. İnternetten bulmuştum kendisini. Yoğun olum korkusu yaşıyordum. aradığım ilk gün randevu verdi. Güler yüzü ve samimiyetiyle doğru bir tercih yaptığımı ilk görüşmede anladım. İnanın ilk seansta sıkıntılarımın yarısı gitmişti. Seanslara devam ettikçe geçmişteki bir çok sıkıntının birikip dışa olum korkusu olarak vurduğunu anladım. Emdr ile Teker teker çözdük sıkıntıları halada seanslar devam ediyor. Evden dışarı çıkmak bile istemezken şimdi sokaklarda fatih bey var Emdr diye bir yöntem var diye bağırmak istiyorum kendimi fatih bey ve sihirli değneğiyle(emdr) tanıştığım için çok şanslı hissediyorum.sizde yardım almaya karar verdiyseniz fatih bey işini çok iyi yapan biri. Bırakın hayatınıza dokunsun. Pişman olmayacaksınız…

 

Aslı G.
Fatih beyi internetten psikolojik danışman ve terapist ararken buldum. Kendisini önceden hiç tanımıyorum bilgim yoktu. Çok çaresiz ve umutsuzdum. Daha önce giden yardım alan kişilerin yorumlarını okuyarak karar verdim kendisinden yardım almaya. Seanslara gidip geldikçe kendisinin ne kadar doğru bir çözüm ne kadar doğru bir karar olduğunu bir kere daha anladım. Ben hayatımda asla benim başıma gelmez asla asla dediğim çok ağır bir travma çok ağır bir olay yaşadım. Hiçbir şeye inancım kalmadığı asla tazelemek her şey bitti dediğim bir anda tanıdım kendisini. Kendisi emdr tedavisi uyguladı. Şuan ne durumda olduğumu anlatamam. Bu duruma gelebileceğimi asla düşünmüyordum. Allah bin kere razı olsun. Hakkını ödeyemem. Yanında kendinizi çok rahat hissedebileceğiniz sonsuz güvenebileceğiniz mükemmel bir insan. Ben kendisini nasıl yorumlar sayesinde bulduysam inşallah benim yazdıklarımda birilerinin iyi olmasına vesile olur. Tekrar tekrar teşekkür ediyorum rabbim her şeyi gönlüne göre versin inşallah.

 

Merve
Fatih Bey’i facebook sayesinde tanıdığım ve destek aldığım bir uzmandır. İşinde oldukça başarılı bulduğum psikoloğum Fatih Bey’in yanından her seans sonrası mutlulukla ayrıldım Benim de herkes gibi anlatacak çok şeyim, içinde boğulduğum problemlerim, dinmeyen gözyaşlarım vardı. Daha ilk seansımızda emin olun ki %50 hepsi azaldı. Özellikle gözyaşlarım…Sonraki seanslarımızda Fatih Bey beni mucize EMDR terapi ile tanıştırdı. Nedir bu EMDR derseniz başta anlamlandıramadığım Fatih Bey sayesinde gücüne inandığım içimden çok sevdiğim yeni bir ben çıkartan mucize terapi yöntemi. Biraz daha açacak olursak ;kötü anılarımızı hafızamızdan silmek tabi ki mümkün değil ama EMDR ile kötü anı ne varsa barışıyorsunuz .Şöyle bir durum var ki tedavi yöntemi ne kadar Mucize olsa da etkili bir yöntem olsa da işin sırrı terapistinizin başarısında. İşte tam bu noktada bu sayfayı okuyan herkes Kesinlikle Fatih Bey ile tanışmalı. Profesyonelliğiyle samimiyetiyle özellikle sabrıyla beni mesleğindeki başarısına hayran bıraktı. Bugün kendisiyle son seansımız olacak. İnanın tedavimin bittiğine üzülsem mi sevinsem mi bilemiyorum. Buradan kendisine sonsuz kere teşekkürlerimi iletiyorum. Meslek hayatında istediği başarıya ulaşmasını diliyorum. İyi ki sizi tanıdım. Çünkü sizin sayenizde kendimi tanıdım. İyi ki varsınız.

 

T.L.
Vajinismus sorunu sebebiyle Fatih Bey’den yardım aldım. Sorunun kaynağına inen Fatih Bey nokta atışları yapıp EMDR uygulayarak bu sorunu kısa sürede çözmemizi sağladı. Bu süreçte korktuğum ve olumsuz düşüncelere kapıldığım zamanlarda bile her zaman anlayışlı, samimi, sabırlı ve kararlı davranışlar sergileyerek beni cesaretlendirdi. Aslında vajinismusun tamamen travmalara bağlı olan bilişsel yapıyla ilişkili olduğunu göstererek hayatımı oldukça önemli bir şekilde etkiledi. Seanslarda sadece bu sorun hakkında değil, aynı zamanda, yaşamımızın kalitesini artıracak kıymetli konular hakkında da konuşarak keyifli ve verimli zamanlar geçirdim. Fatih Bey gerçekten işini keyifle yapan, yalnızca maddi kazanç sağlama amacı gütmeyen, alanında uzman, güleryüzlü, samimi, espirili, nitelikli, pratik bir zekaya sahip ve doğru yönlendirmeler yapan bir kişidir. Bu sebeple herhangi bir sorun yaşayan ve özellikle vajinismus tedavisi arayan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

 

E.G.
Anksiyete bozukluğu nedeniyle psikolog ararken EMDR’yi keşfettim. Konya emdr diye arama motorunda aradığım zaman ise Fatih beye ulaştım. Fatih Bey ile yaklaşık 15 seans aldım. İlk seanslarda emin değildim bu illetten kurtulacağıma ama her seans sonrasında hafiflediğimi fark ettim korktuğum ne varsa hepsinden kurtuldum. İlaç bağımlılığım bitti artık ilaç kullanmıyor özgüvenli cesur bir bireydim. Fatih bey işinin uzmanı çok titiz çalışıyor ne varsa sizi rahatsız eden her şeyi çalışıyor. Yaşam koçu gibi hayatınıza hatalı alanlarınıza dokunup sınırlarınız olduğunu düzeltme yöntemleri öğretiyor. Ben iyileştiren ve mutluyum gülümsüyorum. Herkes gülsün ve mutlu olsun diye buraya yazıyorum. Fatih hocam iyi ki var ve kesinlikle Fatih hoca ile tanışın eminim çok iyi gelecek size de.

 

Z.k
Psikolojik sorunlarım çok fazlaydı. Kendim üstesinden gelmeye ne kadar çalıştıysam da olmadı. Ve yardım almam gerektiğini düşündüm. Önceden de bir kaç defa yardım aldım ama sonuç benim için olumsuz oldu. İnternet ten tekrardan araştırdım ve Fatih beyi gördüm ve aradım. Randevu ayarladık ilk gün çok heyecanlıydım. Ve acaba faydası olur mu diye düşündüm. Sonra terapiler başladı ve ilerledi. Her gittiğim emdr terapilerinin benim için çok faydasını gördüm. Kendimdeki değişikliği fark etmeye başladım. Artık iyi olacağım düşüncesi daha da artmaya başladı. Fatih bey çok iyi dinleyip anlayıp yönlendirebiliyor. Terapiler devam ediyor. Ve gün geçtikçe daha iyi oluyorum. kendinizi önemsiyorsanız ve gerçekten hayata farklı açıdan bakıp mutlu olmak isteyen herkese tavsiye ediyorum.

 

M.j.
Ben aylardır ilaç tedavisi aldım ancak bir sonuca ulaşamadım. Hele ki panik atak gibi bir rahatsızlığınız varsa kesinlikle bir danışmana başvurun. Ben fatih beyi internet aramaları sonucunda buldum gayet de memnun kaldım. Bu tip hastalıkların kendi kendine geçmesini beklemeyin sadece ilaçlar değil sizin de bir şeyleri kendi içinizde halletmeniz travmalarınızdan kurtulmanın gerekiyor. Siz destek aldıktan sonra iyileşme süreciniz çok hızlı ilerliyor zaten ilaçlarla kısa sürede bittiğini artık kurtulduğunu hissediyorsunuz benim tavsiyem kendinize acı çektirmeyin ve tek başına ilaçların halletmeniz beklemeyin.

 

Hatice T
Fatih hocamla bu siteden okuduklarım sayesinde tanıştık. Zor dönem geçirdiğim her an benim yanımdaydı. Düşünceleri, söyledikleri, okumamı istediği kitaplar hepsi mükemmeldi. Bana iyi geldi yani. O zor dönemlerde birilerin sizi beğenerek ya da inanarak arkanızda durması çok önemli bir şey ve Fatih hocam bunu hiç yılmadan her seansta yaptı. EMDR tedavisi uyguladık. Faydasını gördüm. Hayatımı etkileyen o görüntüyü Şuan nefretle hatırlamama rağmen beni artık kötü etkilemiyor. Fatih abi iyi ki var. Teşekkürler 🙂

Detaylı Özgeçmişi ve Tüm Danışan Yorumlarını okumak için;
https://www.optimumpsikoloji.com.tr/klinik-psikolog-fatih-ugur/

sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Uzman Psikolojik Danışman Damla GÖRGÜLÜ

Damla GÖRGÜLÜ – Uzman Psikolojik Danışman, Pedagog
Çocuk ve Genç Psikolojik Danışmanlık – Oyun Terapisi – Bilişsel Davranışçı Terapi

Uzman psikolojik danışman Damla Görgülü Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünü bitirdi. Ardından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde yine Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Bilişsel Davranışçı Terapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Deneyimsel Oyun Terapisi başta olmak üzere pek çok mesleki eğitimini tamamladı.

Optimum Psikoloji Konya Şubesi’nde psikolojik danışman olarak görev yapmakta, yalnızca çocuk ve ergenlerle çalışmaktadır.

Almış Olduğu Psikolojik Danışma/Terapi Eğitimleri

  • Bilişsel Davranışçı Terapi/ Hakan Türkçapar
  • Deneyimsel Oyun Terapisi/ Nilüfer Devecigil
  • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi/ Nevin Dölek
  • Çocuk Resimleri Analizi ve Yorumlanmasi
  • Çocuk Merkezli Oyun Terapisi / Reyhana Seedat

Uzmanlık Alanları

-Çocuk ve Genç Psikolojik Danışmanlık

-Ergen Psikolojik Danışmanlığı

-Ebeveyn Danışmanlığı

-Oyun Terapisi

Uzman Psikolojik Danışman Damla GÖRGÜLÜ - Danışan Tavsiye ve Yorumları

T…

5 yaşındaki oğlumum öfke problemleri vardı. Özellikle ablasıyla çok kavga ediyorlardı ve ablasına vuruyordu. Oyun oynarken arkadaşlarına vuruyor, ısırıyordu. Ne yapsak da sakinleşmiyordu. En son öğretmeninin bizi okula çağırmasıyla yardım almaya karar verdik. Damla hanımı internetten araştırarak bulduk. Kendisi çok güler yüzlü ve ilgiliydi, oğlum çabucak alıştı. Seanstan sonra hemen bir daha ne zaman geleceğimizi soruyordu. Görüşmeye başladıktan sonra Damla hanım bize de oğluma nasıl yaklaşabileceğimizi, öfke nöbetleri sırasında neler yapabileceğimizi anlattı. Anne baba olarak ne kadar yanlış davrandığımızı fark ettik. Oyun terapisi sonlandığında hem oğlumun öfke problemi geçmişti hem de biz çok şey öğrenmiştik. Bu durumu yaşayan herkese vakit kaybetmeden Damla hanıma gelmelerini öneriyorum.

M…

Sekiz yaşındaki oğlumda dikkat eksikliği ve hiperaktivite sorunu vardı. Masada oturup yemek yerken bile zorlanıyorduk, eli kolu bir türlü durmuyordu. Ödev yapmak bizim için çile haline gelmişti, beş dakika otursa on beş dakika odada dolanıyordu. Bu durum için arayış içindeyken bir arkadaşımın tavsiyesiyle Damla hanımla görüşmeye karar verdik. Damla hanım bize oyun terapisinden bahsetti, sürecin nasıl olacağını bu yöntemin etkilerini anlattı bizim de kafamıza yattı.  Oğlum da Damla hanımı gerçekten çok sevdi ve çok isteyerek gidiyordu. Zamanla dolanıp durmalar azaldı, ödevlerimizi daha kolay yapar olduk. Oğlumun dersleri düzeldi, biz çok faydasını gördük. Damla hanıma ne yapacağımızı şaşırdığımız bu dönemde bize yardımcı olduğu için teşekkür ederiz.

E…

Kızım beş yaşındayken bir kardeşi oldu. İlk başlarda çok heyecanlıydı ve mutluydu ama sonradan kıskançlıkları başladı. Kardeşini evde bile istemiyordu, bazen gizlice kardeşini sıkıştırdığını fark ediyordum. Emzik emmek, bez bağlamak istiyordu, bazen konuşmak yerine bebek gibi sesler çıkarıyordu sanki bebekliğe dönmüş gibiydi. Ne kadar konuşsak da kızsak da düzelmeyince araştırdım ve Damla hanımı buldum bize filial terapiden bahsetti.  Damla hanım kızımla çok iyi ilgilendi ve bize de neler yapabileceğimiz konusunda tavsiyelerde bulundu, kızımla nasıl verimli zaman geçirebileceğimizden bahsetti. Önceden kızıma bebek gibi davranınca çok kızıyorduk meğer çocuğumun bize ne kadar ihtiyacı varmış fark edememişiz. Oyun terapisinden sonra hem kızım sakinleşti hem de bizim bu duruma bakışımız değişti. Keşke daha kardeşi doğmadan Damla hanımla karşılaşmış olsaydık diyorum, kızım bu süreci daha rahat geçirirdi. Yine de zararın neresinden dönsek kardır şimdi ilk başladığımız zamana göre çok iyi durumdayız. Damla hanıma çok çok teşekkür ediyoruz.

D…

Kızım okula giderken bizden ayrılmak istemiyor ve çok ağlıyordu. Okulun kapısına çocuğumu ağlayarak bırakıyordum. Her gün okula gitmek eziyet haline gelmişti. Sabah okul için uyandığı andan itibaren hepimiz için eziyet başlıyordu. Giyinmek, evden çıkmak mesele haline gelmişti. Bazen kucağıma alıp zorla arabaya götürüyordum bu sırada ağlıyor bağırıyordu. Bir gün yine zorla kucağıma alıp evden çıkmıştım. Kızım feryat figan ağlayıp çırpınıyordu onu zaptetmeye çalışırken ikimiz de yere düştük. O gün okula giderken kızımla beraber ben de ağladım ve artık bunun böyle olmayacağına karar verdim. Öğretmenimize durumdan bahsettim o da Damla hanımı tavsiye etti. İlk başta buraya gelmekte de zorlandık ama Damla hanım çocukların dilinden çok iyi anlıyor, çabucak çocuğun ihtiyacını fark ediyor. Bizden ayrılmayan kızım birkaç seans sonra Damla hanımın elinden tutup onu oyun odasına kendisi götürmeye başlamıştı. O günkü şaşkınlığımı hiç unutamıyorum. O seanstan sonra ağlamalar azaldı, yine okula giderken kızımın bizden ayrılmak istemediği oluyordu ama konuşunca sakinleşmeye başlamıştı. Seanslarımız bittiğinde rahatça bizden ayrılabilir hale geldi kızım. Damla hanım bizi çok büyük eziyetten kurtardı ne kadar teşekkür etsek azdır.

M…

Oğlum iletişim kurmakta ve arkadaş edinmekte çok zorlanıyordu. Aşırı çekingen bir çocuktu bu durum beni endişelendiriyordu. Çekingenliğinden dolayı oyun oynayacak arkadaş bulamıyordu ve diğer çocukların ona kötü davranmasına da ses çıkaramıyordu. Biraz açılsın, girişken olsun diye sitedeki çocukların yanına götürüyordum. Çocuklar oynarken oğlum konuşmadan kenarda duruyordu onların oynamasını izliyordu. Sen de oyna diye onu oyuna katmaya çalışınca paçama yapışıp benden ayrılmıyordu. Bir süre sonra aşağı inmek de istememeye başladı. Ben de gittikçe endişeleniyordum. Ne yapacağımı da bilmiyordum öğretmenine danışmaya karar verdim. Öğretmeni psikoloğa götürmemizi önerdi okuldaki çekingenliğini o da fark etmiş. İnternetten araştırırken Damla hanımı buldum. Damla hanım bize oyun terapisini önerdi ilk başta işe yarar mı emin olamadım, kendi kendine oynamaktan ne farkı olacak diye düşündüm. Ama yine de bir umut devam ettik, oğlumdaki değişim beni çok şaşırttı. Dışarı çıkmak istemeyen çocuk okuldan gelince arkadaşlarından bahsetmeye başladı, daha konuşkan oldu. Kendisi aşağı inip oyun oynamaya başladı. Keşke daha önceden gelseydik diyorum, oğlum şu an çok daha girişken ve özgüvenli bir çocuk oldu. Kendisine teşekkür ediyoruz.

Y…

Kızımın bitmek bilmeyen baş ağrıları için gitmediğimiz doktor kalmamıştı. Sürekli başının ağrıdığını söylüyordu. Başı ağrımasa karnım ağrıyor diye yanımıza geliyordu. Biz de kötü bir hastalık olmasından korkup doktor doktor geziyorduk ama her seferinde elimiz boş dönüyorduk. Ne sebep ne çözüm bulamadık. Fiziksel bir sebep bulamayınca psikoloğa gitmeye karar verdik. Bir tanıdığımız Damla hanımı tavsiye etti. İlk randevumuzda bizi dinledi ve filial terapiyi önerebileceğini söyledi. Damla hanım mesleki olarak yetkin ve çok ilgili bir danışman. Bize kızımın neden böyle yaptığını, ona nasıl davranmamız gerektiğini anlattı. Anne baba olarak biz bu süreçte çok şey öğrendik, kızımın ağrılarının da sebebini anladık. Bizim ona davranışlarımız değiştikçe kızımın da ağrıdan şikayet etmesi azalmıştı. Bir anda düzeldi diyemem tabii ki zaman aldı ama baş ağrısı da geçti. Damla hanım bize çok yardımcı oldu Allah ondan razı olsun.

Detaylı Özgeçmişi ve Tüm Danışan Yorumları için; 
https://www.optimumpsikoloji.com.tr/uzman-psikolojik-danisman-damla-gorgulu/
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.