0 332 409 99 44

Konya Ereğli Psikolog

Konya Ereğli Psikolog - Psikolojik Danışman - Pedagog - Aile Danışmanı

Konya Ereğli Psikolog – Psikolojik Danışman – Pedagog Desteği için arama yaparak sayfamıza ulaştınız. EMDR, Bilişsel Davranışçı Terapi, Cinsel Terapi ve Oyun Terapisi gibi eğitimleri bulunan, alanında uzman Psikolog, Psikolojik Danışman Pedagog ve Aile Danışmanlarımız ile tüm psikolojik sorunlarınızda yanınızdayız. Selçuklu/Konya Merkezimize ek olarak, haftanın belirli günleri Konya Ereğli şubemizde de hizmetinizdeyiz. Uygun gün ve saatler için lütfen, arayıp asistanımızdan bilgi alınız. 

#konyaereğlipsikolog #konyaereğlipedagog #konyaereğlicinselterapi #konyaereğliemdr #konyaereğlivajinismus #konyaereğliailedanışmanı

İletişim Bilgileri: Konya Ereğli Psikolog - Pedagog

Ereğli Terapi Ereğli Terapi Selçuklu Mah. İnönü Cad Aygın işhanı Kat 5 No : 23 (Mis Pide Karşısı), Ereğli /KONYA
Randevu İletişim: 0 332 409 99 440 532 242 52 21 

Psikolog Merve Yılmaz

Konya Psikolog Merve YILMAZ

Merve YILMAZ – Psikolog/Pedagog
Çocuk – Genç – Yetişkin Psikolojik Danışmanlık / Aile Danışmanlığı ve Cinsel Terapi Danışmanlığı

Psikolog Merve Yılmaz; Çumra Anadolu Lisesi’ndeki lise eğitiminin ardından İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Lisans Eğitimi boyunca Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde ve Bahçelievler Rehberlik Araştırma Merkezi’nde stajyer psikolog, Bakırköy ve Küçükçekmece Adliyeleri’nde stajyer adli psikolog ve son olarak Küçükçekmece Mustafa Pars İlkokulu’nda stajyer rehber öğretmen olarak görev yaptı.

Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu’nda ulusal psikoloji öğrencileri değişim programları koordinatörü ve denetim kurulu üyesi olarak faaliyetlerde bulundu.

Şu an  Özel  Optimum Aile Danışma Merkezi’nde psikolog olarak çalışmalarını sürdürmekte olan Merve Yılmaz,  alanıyla ilgili eğitimler almaya devam etmektedir.

ALMIŞ OLDUĞU EĞİTİMLER

  • Pedagojik Formasyon Eğitimi
  • Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimi – Psikoloji İstanbul (Nilüfer Devecigil)
  • Cinsel Terapi ve Cinsel Danışmanlık Eğitimi 
  • DENVER 2 Gelişimsel Tarama Envanteri Uygulayıcı Sertifikası | Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği
  • İstismarda Travma Eğitimi | Psikologos Bilimsel Araştırmalar ve Psikolojik Danışma Merkezi

Detaylı Özgeçmişi için; 
optimumailedanismanlik.com/
psikolog-merve-yilmaz/

sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Psikolog Merve Yılmaz - Danışan Tavsiye ve Yorumları

Suzan K.

Çocuk Psikoloğu Merve hanımdan, kızım Eslem için psikolojik destek aldık. Ağlamasından ve korkularından dolayı başladık sürece, ilk benimle konuştu Merve hanım. Düşündüm bendenmiş sorunun nedeni demek ki, ben de Eslem de düzeldi gibi. Merve hanım kurtarıcı meleğim oldu. Eslem ilk defa  birinin yanında bensiz kaldı. Çocuk Psikoloğu Merve hanımı herkese tavsiye edebilirim. Sorunları çözdüğünden eminim kendisinden Allah razı olsun.

Saliha T.

Psikolog Merve hanıma, Anasınıfı sonunda 1. Sınıfa başlayıp başlamama konusunda kararsız kaldığımız için danışmak istedik. Kızımızın sıkıntılarını gidermek için bir danışmana ihtiyaç duyduk. Bir saat sürdü ve anne, baba, çocuk olarak sorunlarımızı tespit etmek için uğraştık. Çok memnun kaldık. Güleryüzlülüğüyle Merve Hanım’ı ve merkezi başkalarına tavsiye edebilirim.

Emine Y.

Psikolog Merve Hanım’ı arkadaşlarımın tavsiyesiyle buldum. 5 yaşındaki oğlum için alt ıslatma ve parmak emme şikayetlerimiz için geldik. Merve Hanım ile yaptığımız ilk görüşmeden sonra Melih’in asıl sorununun duygularını bastırması, özellikle olumsuz duyguları yokmuş gibi davrandığını farkettik. O güne kadar biz böyle bir sorunun farkında değildik. Seanslar ve Merve Hanım’ın bize verdiği ev ödevleriyle bu durumu aşmaya çalışıyoruz. Melih şuan olaylar karşısında ne hissettiğini daha açık ifade edebiliyor. Seanslarımız hala devam ediyor ve olumlu gidişatı görebiliyoruz. Merve Hanım’ın Melih’e yaklaşımı çok iyi, oğlumuz seanslara gitmek için can atıyor. Konya’da çocuk psikoloğu arayışımızda tercihimizi Psikolog Merve Hanım’dan yana kullandığımız için çok mutluyum. Anlayışı, bilgisi, donanımı ve güler yüzlülüğüyle Merve Hanım’ı herkese tavsiye ederim.

Şerife T.

Psikolog Merve Hanıma çocuğumuzla yaşadığımız sorunlarla ilgili pedagog ararken ulaştık. Başvurduğumuzda çocuğum aşırı hırçın ve sürekli ağlama nöbetleri geçiriyordu.Tırnaklarını yiyor ve okulda uyum problemi yaşıyordu. Merve Hanım sayesinde davranışlarının sebeplerini öğrendik.Farkında olmadan bu davranışları tetiklediğimiz noktalar ve doğru bildiğimiz yanlışlar varmış. Merve Hanımın çocuğumuzla yaptığı ikinci görüşmeden sonra bile hemen fayda görmeye başladık. Birkaç seans sonrasında çocuğumuzla düzgün iletişim kurabilir hale geldik. Karşılıklı kararlar almaya başladık. Tırnak yeme ve okulla ilgili tüm problemleri çözüldü. Hatta okulda daha sosyal girişken davranışlar sergilemeye başladı. Merve Hanım, sadece çocuğumuza değil, bize de gösterdiği yöntemlerle duygularımızı ve birbirimizi dengelemeyi öğretti. Benzer problem yaşayan aileler olursa karamsarlığa düşmemelerini ve zaman kaybetmeden psikolojik destek almalarını belirtir, güleryüzlülüğü, yetkinliği ve empatik yaklaşımı ile Konyada psikolog, çocuk psikoloğu ya da pedagog arayan herkese Psikolog Merve Hanımı en içten duygularla tavsiye ederim.

Tüm Danışan Yorumlarını okumak için;
optimumailedanismanlik.com/
danisan-yorumlari/
#1538996032868-3ff33183-fb50
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Klinik Psikolog Fatih UĞUR

Konya Psikolog - Psikolojik Danışman

Fatih UĞUR – Klinik Psikolog, Aile Danışmanı
Genç, Yetişkin, Aile Psikolojik Danışmanlık ve Cinsel Danışmanlık 

1986 Karaman Ermenek doğumlu olan Psikolojik Danışman Fatih UĞUR, lisans eğitimini Ege Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünde tamamladı. Yüksek Lisans Eğitimine ise İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında halen devam etmektedir. Konyada Psikolojik Danışman olarak 11 yıldır çalışmalarına devam etmektedir. Özellikle Genç, Yetişkin ve Çift Psikolojik Danışmanlığı ve Cinsel Sorunlarla yoğun olarak çalışmaktadır.

ALMIŞ OLDUĞU EĞİTİMLER

–  EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) Terapisi Eğitimi

 Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)’ den Cinsel Terapi Eğitimi aldı.

Psikoterapi Enstitüsü Uzm. Dr. Tahir ÖZAKKAŞ’ tan Hipnoz Eğitimi aldı.

Aile Danışmanlığı Eğitimi – Adnan Menderes Üniversitesi

Detaylı Özgeçmişi için; 
optimumailedanismanlik.com/
psikolojik-danisman-fatih-ugur/

sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Psikolojik Danışman Fatih UĞUR - Danışan Tavsiye ve Yorumları

Gül
Hayatımın en kötü döneminde ağlamaklı bir sesle aramıştım Fatih Beyi. İnternetten bulmuştum kendisini. Yoğun olum korkusu yaşıyordum. aradığım ilk gün randevu verdi. Güler yüzü ve samimiyetiyle doğru bir tercih yaptığımı ilk görüşmede anladım. İnanın ilk seansta sıkıntılarımın yarısı gitmişti. Seanslara devam ettikçe geçmişteki bir çok sıkıntının birikip dışa olum korkusu olarak vurduğunu anladım. Emdr ile Teker teker çözdük sıkıntıları halada seanslar devam ediyor. Evden dışarı çıkmak bile istemezken şimdi sokaklarda fatih bey var Emdr diye bir yöntem var diye bağırmak istiyorum kendimi fatih bey ve sihirli değneğiyle(emdr) tanıştığım için çok şanslı hissediyorum.sizde yardım almaya karar verdiyseniz fatih bey işini çok iyi yapan biri. Bırakın hayatınıza dokunsun. Pişman olmayacaksınız…

 

Aslı G.
Fatih beyi internetten psikolojik danışman ve terapist ararken buldum. Kendisini önceden hiç tanımıyorum bilgim yoktu. Çok çaresiz ve umutsuzdum. Daha önce giden yardım alan kişilerin yorumlarını okuyarak karar verdim kendisinden yardım almaya. Seanslara gidip geldikçe kendisinin ne kadar doğru bir çözüm ne kadar doğru bir karar olduğunu bir kere daha anladım. Ben hayatımda asla benim başıma gelmez asla asla dediğim çok ağır bir travma çok ağır bir olay yaşadım. Hiçbir şeye inancım kalmadığı asla tazelemek her şey bitti dediğim bir anda tanıdım kendisini. Kendisi emdr tedavisi uyguladı. Şuan ne durumda olduğumu anlatamam. Bu duruma gelebileceğimi asla düşünmüyordum. Allah bin kere razı olsun. Hakkını ödeyemem. Yanında kendinizi çok rahat hissedebileceğiniz sonsuz güvenebileceğiniz mükemmel bir insan. Ben kendisini nasıl yorumlar sayesinde bulduysam inşallah benim yazdıklarımda birilerinin iyi olmasına vesile olur. Tekrar tekrar teşekkür ediyorum rabbim her şeyi gönlüne göre versin inşallah.

Çağrı
Fatih bey ile bir doktor arkadaşımızın tavsiyesi sayesinde aile terapisi yardımı almak üzere tanıştım yaklaşık bir aydır kendisiyle görüşme halindeyiz yalnızca aile terapisi değil normal hayattaki sorunlarımız bazen başka baş edemediğimiz konularda da tavsiyesini görüşlerini aldım ve almaya da devam ediyorum. İlk zamanlara göre şimdi eşimle problemlerimizi yavaş yavaş halletmeye başladık gibi sanki bize evliliği gerçek anlamda ne olduğunu öğretmeye başladığını hissediyoruz eşimle şu sıralar. Şunu içtenlikle söyleyebilirim ki alanında gerçekten uzman bir psikolog ve bir şekilde size kendinizi iyi hissettiriyor. İyi ki sizi tanımışız Fatih Bey şu an belki de eşimle hala bir ilişkimiz varsa bunu büyük ölçüde size borçluyuz. Yolunuz her daim açık olsun, başarılarınız devamını canı gönülden dilerim.

Merve
Fatih Bey’i facebook sayesinde tanıdığım ve destek aldığım bir uzmandır. İşinde oldukça başarılı bulduğum psikoloğum Fatih Bey’in yanından her seans sonrası mutlulukla ayrıldım Benim de herkes gibi anlatacak çok şeyim, içinde boğulduğum problemlerim, dinmeyen gözyaşlarım vardı. Daha ilk seansımızda emin olun ki %50 hepsi azaldı. Özellikle gözyaşlarım…Sonraki seanslarımızda Fatih Bey beni mucize EMDR terapi ile tanıştırdı. Nedir bu EMDR derseniz başta anlamlandıramadığım Fatih Bey sayesinde gücüne inandığım içimden çok sevdiğim yeni bir ben çıkartan mucize terapi yöntemi. Biraz daha açacak olursak ;kötü anılarımızı hafızamızdan silmek tabi ki mümkün değil ama EMDR ile kötü anı ne varsa barışıyorsunuz .Şöyle bir durum var ki tedavi yöntemi ne kadar Mucize olsa da etkili bir yöntem olsa da işin sırrı terapistinizin başarısında. İşte tam bu noktada bu sayfayı okuyan herkes Kesinlikle Fatih Bey ile tanışmalı. Profesyonelliğiyle samimiyetiyle özellikle sabrıyla beni mesleğindeki başarısına hayran bıraktı. Bugün kendisiyle son seansımız olacak. İnanın tedavimin bittiğine üzülsem mi sevinsem mi bilemiyorum. Buradan kendisine sonsuz kere teşekkürlerimi iletiyorum. Meslek hayatında istediği başarıya ulaşmasını diliyorum. İyi ki sizi tanıdım. Çünkü sizin sayenizde kendimi tanıdım. İyi ki varsınız.

 

T.L.
Vajinismus sorunu sebebiyle Fatih Bey’den yardım aldım. Sorunun kaynağına inen Fatih Bey nokta atışları yapıp EMDR uygulayarak bu sorunu kısa sürede çözmemizi sağladı. Bu süreçte korktuğum ve olumsuz düşüncelere kapıldığım zamanlarda bile her zaman anlayışlı, samimi, sabırlı ve kararlı davranışlar sergileyerek beni cesaretlendirdi. Aslında vajinismusun tamamen travmalara bağlı olan bilişsel yapıyla ilişkili olduğunu göstererek hayatımı oldukça önemli bir şekilde etkiledi. Seanslarda sadece bu sorun hakkında değil, aynı zamanda, yaşamımızın kalitesini artıracak kıymetli konular hakkında da konuşarak keyifli ve verimli zamanlar geçirdim. Fatih Bey gerçekten işini keyifle yapan, yalnızca maddi kazanç sağlama amacı gütmeyen, alanında uzman, güleryüzlü, samimi, espirili, nitelikli, pratik bir zekaya sahip ve doğru yönlendirmeler yapan bir kişidir. Bu sebeple herhangi bir sorun yaşayan ve özellikle vajinismus tedavisi arayan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

 

E.G.
Anksiyete bozukluğu nedeniyle psikolog ararken EMDR’yi keşfettim. Konya emdr diye arama motorunda aradığım zaman ise Fatih beye ulaştım. Fatih Bey ile yaklaşık 15 seans aldım. İlk seanslarda emin değildim bu illetten kurtulacağıma ama her seans sonrasında hafiflediğimi fark ettim korktuğum ne varsa hepsinden kurtuldum. İlaç bağımlılığım bitti artık ilaç kullanmıyor özgüvenli cesur bir bireydim. Fatih bey işinin uzmanı çok titiz çalışıyor ne varsa sizi rahatsız eden her şeyi çalışıyor. Yaşam koçu gibi hayatınıza hatalı alanlarınıza dokunup sınırlarınız olduğunu düzeltme yöntemleri öğretiyor. Ben iyileştiren ve mutluyum gülümsüyorum. Herkes gülsün ve mutlu olsun diye buraya yazıyorum. Fatih hocam iyi ki var ve kesinlikle Fatih hoca ile tanışın eminim çok iyi gelecek size de.

Tüm Danışan Yorumlarını okumak için;
optimumailedanismanlik.com/
danisan-yorumlari/
#1538996032810-e85216b7-f487

sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Konya Ereğlide Psikolog Psikolojik Danışman Ararken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Konya Ereğli Psikolog – Çocuk Psikoloğu – Pedagog – Psikolojik Danışman – Çift Evlilik ve Aile Danışmanı  araması yaparak sayfamıza ulaştınız. 

Konya Ereğlide Psikolog – Psikolojik Danışman – Çift Evlilik ve Aile Danışmanı – Pedagog – EMDR Terapisti, Evlilik Terapisti veya Cinsel Terapist ararken dikkat etmeniz gerekenler hakkında sizleri bilgilendirmek istedik.


Psikoterapist, Terapist, EMDR Terapisti, Aile Terapisti, Çift Terapisti, Cinsel Terapist, Pedagog Kimlere Denir? 

Ülkemizde henüz, Aile Terapisti, Çift Terapisti, Cinsel Terapist, Terapist, Pedagog, EMDR Terapisti ve Psikoterapist gibi meslek alanlarına ilişkin yasal bir düzenleme bulunmamaktadır. Bu nedenle birçok farklı, alakasız meslek mensupları tarafından da bu meslek adları kullanılabilmektedir. Bu nedenle, öncelikle psikolojik danışmanlık alacağınız kişinin, psikoloji veya psikolojik danışmanlık lisans mezunu olmasına özen göstermenizi tavsiye ederiz. 

 

Konya Ereğlinin En İyi Psikoloğu – Ereğlinin En İyi Psikolojik Danışmanı Kimdir?

Ereğlide psikolog- psikolojik danışman arayışında olan kişilerin öncelikle internet üzerinden yaptıları aramalarla bu kişilere karar verdikleri bilinen bir gerçektir. Bu aramalarda da ‘ereğli psikolog, konya ereğlide psikolog, konya ereğlinin en iyi psikoloğu, konya ereğli çocuk psikoloğu, konya ereğlinin en iyi psikolojik danışmanı’ gibi anahtar kelimeler kullanmaktadırlar.

Bu nokta önemli bir soru akla gelmelidir, ‘konya ereğlinin en iyi psikolojik danışmanı’ veya ‘ereğlinin en iyi psikoloğu’ şeklinde arayıp ulaştığınız kişi gerçekten en iyi psikolojik danışman mıdır? Bu noktada, ‘en iyi’ ‘en ünlü’ ‘tavsiye edilen’ gibi kavramların göreceli kavram olduğunu unutmamak gerekir. Bu şekilde aramalarla karar vermek yerine, konya ereğlideki psikologlar, psikolojik danışmanlar arasında yapacağınız bir araştırma ile diplomalarını ve almış oldukları eğitimleri de merak ederek yardım alacağını psikolog – psikolojik danışmana karar vermenizi öneririz. 

EMDR Terapisi Nedir?

EMDR, göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme anlamın gelen bir terapidir. Konya Ereğlide ve tüm Türkiyede psikolojik danışmanlar, psikologlar ve psikiyatristler tarafından, psikolojik sorunlar ve cinsel sorunlarda yoğun olarak uygulanan bir tekniktir.

Psikolojik sorunların temelinde yatan, travma adını verdiğimiz acı anıların olumsuz etkilerinden kurtulmayı mümkün hale getirebilen bir terapi olması nedeniyle, birçok kişi tarafından memnuniyetle tavsiye edilen bir terapi tekniği haline gelmiş durumdadır. Ülkemizde yoğun olarak özel psikolojik danışma merkezlerinde, psikolog, çocuk psikoloğu, pedagog ve psikolojik danışmanlar tarafından uygulanmakta olan bir tekniktir.