0 850 840 87 87

Konya Yalıhüyük Vajinismus Terapisi

 

Vajinismus Kader Değildir. Çözümü haftalar aylar alan bir sorun hiç değildir. Cinsel Terapi – Aile Danışmanlığı eğitimi almış uzman kadromuz ile, Vajinismus sorununda Alfa metodu ile 3 gün gibi kısa bir sürede çözüm için yanınındayız. 2. Balayı şeklinde keyifli ve kısa sürede, cinsel yaşamınızdaki kaliteyi arttırarak ve EMDR ile geçmiş olumsuz deneyimlerin etkisinden kurtularak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Sadece Konya’ dan değil, TÜRKİYENİN HER YERİNDEN; KONYA’DA OTEL KONAKLAMA DESTEĞİ İLE YA DA ONLİNE SEANSLAR İLE EVİNİZİN RAHATLIĞINDA sürece başlayabilirsiniz. Kredi kartına taksit imkanı. 

Vajinaya direkt müdahale olmadan, tıbbi bir müdahale olmaksızın, cinsel danışmanlık alarak ve cinsel yaşamınızdaki kaliteyi arttırarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Cinsel Danışmanlık tıbbi bir müdahale içermez.

Vajinismus hakkında detaylı bilgi edinebileceğiniz makalemizi, uzmanlarımız hakkında detaylı bilgi ve mutlu danışanlarımızın süreçle ilgili yorumlarını aşağıda bulabilirsiniz. 

Etiketler: yalıhüyük vajinismus, konya vajinismus 3 seansta başarılı, konya cinsel terapi

Randevu İletişim:

KONYA
Optimum Psikoloji

Şeker Mahallesi, Kerbela Sokak, Avrukon İş Merkezi, No:2/504, Selçuklu, KONYA
? 0 850 840 87 87

Vajinismus Nedir?

Vajinismus, genellikle eşle ilk cinsel ilişki denendiğinde ortaya çıkan bir psikofizyolojik bozukluktur. Konya Vajinismus Terapisi alanında en etkili çözüm cinsel terapidir. Yaygın olarak ilk gece korkusu ve efsaneleri sonucunda ortaya çıkmaktadır fakat ilerleyen yıllarda da vajinismus ortaya çıkabilir, çocuk sahibi olduktan sonra dahi vajinismus ortaya çıkabilir. Cünkü sorun vajinada değil, beyindedir. Cinsel ilişkiye girememe ve cinsel ilişki korkusu anlamlarına gelen vajinismus, cinsel terapi ile 3 gün gibi kısa bir sürede kesin olarak çözülebilen bir cinsel sorundur. 

Vajinismusun başlıca özelliği, cinsel ilişki ve vajinal penetrasyon denendiğinde, başta vajinanın dış üçte birini çevreleyen perianal kaslarda olmak üzere tüm vücutta bir kasılma, endişe, korku, tiksinme ve panik hali olmasıdır. Vajinismuslu kadınlar, bacaklarını açılmalarını engelleyecek boyutta sıkıca kapatır ve elleriyle eşini iter. Genel olarak bu sorunu yaşayan bayanlar, vajinalarının çok dar olduğunu ya da orada bir delik olmadığını iddia ederler. 

Normalde ise vajina, esneyebilen, genişleyebilen uzayabilen esnek bir organdır. Bu sorunu yaşayan çiftler; cinsel ilişkiye giremiyoruz, eşimle birlikte olamıyoruz, ağrılı acılı cinsel ilişki yaşıyoruz, ilk gece korkusu devam ediyor, cinsel ilişkide birden korku geliyor ve çok kasılıyorum şeklinde şikayetlerle,  konya vajinismus terapisi ile ilgili araştırma yapmaya başlarlar. 

Konya Vajinismus terapisi konusunda genellikle, konya vajinismus tedavisi merkezleri, konya vajinismus terapisi, konya cinsel terapi, konyadaki en iyi cinsel terapist, en iyi vajinismus merkezi, aksaray vajinismus, karaman en iyi psikolog, vajinismus konya, konya vajinismus tedavisi ücretleri  gibi anahtar kelimelerle doğru cinsel terapiste ulaşmaya çalışırlar. Ancak bu aramalarla ulaşılan kişi gerçekten en iyi cinsel terapist midir? Ya da ulaşılan merkez en iyi cinsel terapi merkezi ya da vajinismus terapi merkezi midir? Ya da o kişi gerçekten cinsel terapist midir? Bu konuda öncelikle dikkat edilmesi gereken konu, vajinismus terapisi konusunda yardım alacağını kişinin, gerçekten bir ruh sağlığı profesyoneli olup olmadığı ve cinsel terapi eğitimi almış olup olmadığıdır.

 

 

%100 Çözülebilen Bir Sorun : Vajinismus

Vajinismus, %100 çözülebilen ve çözümü konusunda garanti verilebilen bir sorundur.  Vajinismus terapisi konusunda kesin ve kalıcı çözüm Cinsel Terapi’ dir. Bunun dışında sadece penis vajina birleşmesini hedef alan kısa ve kestirme çözümler, kadında cinsel isteksizliğe yol açmaktadır. Vajinismus, 3 gün gibi kısa bir sürede kesin olarak çözülebilen geçici bir sorundur ve en etkili çözüm cinsel terapidir.


Vajinismustan Erkek ve Kadın Nasıl Etkilenir?

 

Vajinismus, kadının kendinde bir eksiklik olduğunu düşünmesine ve eşine karşı suçluluk duymasına yol açar. Erkekte ise, öfke ve kırgınlığa ve bazen bekaret konusunda şüpheye yol açmaktadır. Zaman zaman bu sorun, adli olaylara, boşanmalara ve fiziksel şiddet olaylarına neden olmaktadır. Bu nedenle zaten %100 garanti olarak çözülebilen bir sorun olduğu için bu sorunu yaşayan çiftlerin zaman kaybetmeden yardım almaları daha az yıpranmayla bu süreci atlatmalarını sağlayacaktır. Aksi halde, boş yere kırgınlık öfke ve gerginliklerle geçen cinsel yaşamın olmadığı yıllar ayrı bir üzüntü kaynağı olacaktır. ‘Madem bu kadar kolaydı, neden bu kadar bekledik?’ sorusu akıllara gelecektir.

 

Vajinismus, yapılan bir araştırmaya göre cinsel terapi kliniklerine başvuran kadınların getirmiş oldukları cinsel sorunların % 65 ini oluşturmaktadır. Ancak vajinismus ve cinsellikle ilgili diğer sorunlar ve konular toplumumuzda rahat konuşulabilen konular olmadığı için ve çok bastırıldığı için bu konuda yardım almayan ne sorun yaşadığını bile bilmeyen çok sayıda kişi olduğu kanaatindeyiz.

 


Vajinismusun Nedenleri – Konya Vajinismus Terapisi

Toplumumuzda, kız çocukları daha küçük yaşlardayken kendilerini kapatmaları geketiğini öğrenerek çok sevdiği aile büyüklerinin telkinleriyle yetişirler. Ancak bu telkinlerin devamında ileride evlendiği zaman rahat olabileceği kısmı genelde ifade edilmez. Bu nedenle, kendi mahremlerini büyük bir gizlilikle korumayı öğrenen kadınlar, bilmedikleri ve hiçbir zaman öğretilmeyen cinsel hayata dair kapıları ilk gece araladığında ise büyük bir panik ve karmaşa yaşarlar. Bu açıdan bakıldığında en önemli nedeni, kadınlara da erkeklere de cinsel eğitimin verilmemesidir.

Cinsellikle ilgili eğitim genel olarak, düğün sürecinde sağdıçlar ve gelin ve damadın evli arkadaşları tarafından verilmektedir. Ancak sağdıç olan kişiler veya diğer bilgi veren arkadaşlar, eğer kendileri de vajinismus yaşamışlarsa ve cinsellikle ilgili hatalı bilgileri ve hurafeleri fazla ise gelin ve damadın zihnini yanlış bilgilerle doldururlar ve bu da vajinismus yaşamalarına yol açar. ‘ ilk gece çok acır’ ‘ilk geçe çok kanar, kanaman fazla olursa ara hastaneye götürelim’ ‘ilk gece mutlaka ilişkiye girin yoksa kalır gider’ ‘zar patlayınca çok fazla acıyor’ ‘çok zorlarsanız kadın ölebilir fazla zorlamayın’ gibi birçok hurafe, çiftin vajinismus yaşamasına yol açabilir.

Diğer etkenler:

-İlk cinsel ilişki denemesinde acele edilmesi vb nedenlerle acı duyma

-Cinsel şiddet, taciz, tecavüz vb cinsel travmalar

-İstemeden zorla evlendirilme, eşini sevmeme, eşle iletişim sorunları

-Olumsuz dinsel ve ahlaki şartlanma

-Başarısızlık korkusu ve performans kaygısı

-Gebelik korkusu

-Obsesif veya borderline kişilik özellikleri taşıma

Evli Hatta Çocuğu Olan Kadınlar da Vajinismus Olabilir!  – Konya Vajinismus Terapisi

 

Vajinismusta sorun her ne kadar fizyolojik belirtilerle kasılmalar ve panik haliyle ortaya çıksa da, sorun vajinada ya da vücutta değil beyindedir. Bu nedenle, ilk ilişki gerçekleşip sonraki ilişkilerde vajinismus ortaya çıkabilir. Çocuk sahibi olduktan sonra bile vajinismus ortaya çıkabilmektedir. Bu konuda kesin ve kalıcı çözüm için Cinsel Terapi alınmalıdır.

 


Vajinismus Kesin Çözümü Olan, Geçici Bir Sorundur – Konya Vajinismus Terapisi

Vajinismus yaşayan kadınlar, tam bir iyileşme gösterecekleri için şanslıdırlar. Vajinismus tedavisinde kalıcı kesin çözüm yalnızca Cinsel Terapi ile mümkündür. Ayrıca, vajinismus cinsel terapisinde hiçbir cerrahi müdahale ya da girişimsel müdahaleleri kullanmak gerekmez. Herhangi bir ilaç kullanması gerekmemektedir kadınların. Yapılması gereken tek ve en önemli şey, çiftin iyi bir rehber olacak cinsel terapisti bulması ve iyileşme arzularının olmasıdır. Cinsel İlişkiye Girememe ve Cinsel ilişki korkusu adı verilen Vajinismus, 3 gün gibi çok kısa bir sürede kesin ve kalıcı olarak çözülebilmektedir.

Vajinismus Terapisi – Danışmanlığı süreci hakkında daha detaylı bilgi için; ‘Cinsel İlişkiye Girememe: Vajinismus‘ başlıklı yazımızı okumanızı öneririz. 


Vajinismus Terapisi’ nde Çalışma İlkeleri Neler Olmalı?

 

-Gizlilik : En temel ilke gizliliktir. Vajinismus terapisi danışmanlığı süresince anlatılan paylaşılan her şey gizli olmalıdır. Psikolog- Psikolojik danışman – aile danışmanı, yasal suç oluşturmayan her türlü sırrı mutlak saklamakla yükümlüdür.

-Şahitlik konusu: Eğer herhangi bir adli durum oluşursa cinsel terapist – aile danışmanı – psikolojik danışman bir tarafın şahidi olmaz, her iki tarafa da eşit davranır.

– İşbirliği: Danışanlar kendisine önerilen kitapları, ders notlarını okuyarak, eğitim DVD’lerini seyrederek not tutarak ve istenilen ask oyunlarını uygulayarak azami işbirliği yapmalıdır.

-Çiftin Ortak Katılımı: Vajinismus, çiftin ortak sorunudur. Vajinismus terapisinde seansların çoğuna çiftin birlikte katılımı gerekmektedir.

Klinik Psikolog Fatih UĞUR

Fatih UĞUR – Klinik Psikolog, Aile Danışmanı
Yetişkin – Aile Psikolojik Danışmanlık ve Cinsel Danışmanlık 

1986 Karaman Ermenek doğumlu olan Klinik Psikolog Fatih UĞUR, lisans eğitimini Ege Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünde tamamladı. Yüksek Lisans Eğitimini ise İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında tamamladı. Konyada Klinik Psikolog olarak 11 yıldır çalışmalarına devam etmektedir. Özellikle Genç, Yetişkin ve Çift Psikolojik Danışmanlığı ve Cinsel Sorunlarla yoğun olarak çalışmaktadır. Yüksek lisans tez çalışmasını ise, Vajinismus terapisinde EMDR’ nin etkililiği üzerine yapmıştır.

ALMIŞ OLDUĞU EĞİTİMLER

–  EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) Terapisi Eğitimi

 Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)’ den Cinsel Terapi Eğitimi

– Vajinismus Terapisi Eğitimi – CİSED

– Vajinismus Terapisinde EMDR’ nin Etkililiği Tez Çalışması

– Disparoni (Ağrılı Cinsel İlişki) Terapisi Eğitimi – CİSED

Psikoterapi Enstitüsü Uzm. Dr. Tahir ÖZAKKAŞ’ tan Hipnoz Eğitimi

Aile Danışmanlığı Eğitimi – Adnan Menderes Üniversitesi

Klinik Psikolog Fatih UĞUR - Danışan Tavsiye ve Yorumları

te….

Sorunumuz cinsel ilişkiye girememe, vajinismus problemimiz vardı. Evliliğimizi çok kötü bir şekilde etkiliyordu. Her şey normalken hayatımızdaki en büyük engel bu sorundu. Danışmanlık sürecine başlamadan önce internet üzerinden araştırma yaparak, yorumları inceleyerek karar verdim. Sürece başladığımız günden itibaren 4 gün sürdü. Eşimin durumu ileri düzeydeydi. Bayılmalar, ağlama krizleri, kasılmalar oluyordu. Allah’a şükür hepsini geride bırakarak süreci tamamladık. Klinik Psikolog Fatih UĞUR beyi kesinlikle tavsiye ederim.

 

Yu…

Eşimle Cinsel ilişki sorunumuz vardı 2 klinikten destek aldık. Sorunumuz çözülmedi. Internetten eşim Fatih beyi buldu. 3 günde bizi sorunumuzu çözeceğini söyledi. Hiç umudum yoktu. Tam 2 günde sorunumuz çözüldü. Optimum Çalışanlarına teşekkür ediyorum. 

 

t…..
 Konum: Optimum Psikoloji – Konya  Cinsel Terapi

Öncelikle 3 yıllık evli olduğumuzu belirtelim. 3 yıldır vajinismus sorunu için Trabzon’da çeşitli yöntemler denedik çözüm bulamadik. Sonra internet üzerinden Optimum Aile Danışma Merkezini buldum. Konya’da Fatih bey ile görüşme sağladım. Sorunun 3 gün içerisinde çözüldüğünü söyledi ve bizde Konya’ya gittik. 3 günlük süreç ile sorunlarımızın çözüme ulaştığına şahitlik ettik. Sorunda önerileri ve yardımıyla hedefimize ulaştık. Teşekkür ederiz.

 

z….ç

 Konum: Optimum Psikoloji – Konya  Vajinismus Terapi

Fatih Uğur beyi herkese öneriyorum Vajinismus sorunu olan hiç utanmadan sıkılmadan gelebilir. İşinde uzman birisi. Bizim sorunumuz 3 günde çözüldü. Kendisine çok teşekkür ederim. 3 aylık evliliğim de hata yapmışım daha önce gelmeyerek. Fatih beye tekrar teşekkür ederim.

 

h….

 Konum: Optimum Psikoloji – Konya Vajinismus Terapi

Vajinismus sorunu ile karşı karşıyaydım. Bu süreç bizi çok kötü etkiliyor. 10 Aylık evliyiz ve eşimle cinsel ilişkiye giremiyordum. Jinekolojik muayeneye gittim doktor yönlendirmesiyle Optimum aile danışmanlığına başvurduk. Fatih bey bizimle yakından ilgilendi. Sorunumuz 3 günde çözüldü, herkese Optimum aile danışmanlığını öneriyorum. Vajinismus kader değildir, ertelemeyin. Herkese Fatih beyi öneririm

 

s …

 Konum: Optimum Psikoloji – Konya  Vajinismus Tedavi

1 yıllık Vajinismus sorunumuzu fatih bey sayesinde sadece 3 gunde tamamen acısız sorunsuz çözdük. Bizimle her konuda açık ve bilgilendirici şekilde konusmalari tedavi sürecinde çok faydalı oldu. Bu sorunu yasayan herkese tavsiye ediyorum

 

m….f

 Konum: Optimum Psikoloji – Konya Vajinismus

Merhaba. İki yillik evliyiz ve sorunumuz vajinusmustu konya optimum arastirdik ve geldik iyikide gelmişiz. Sorunumuz 2. Gunden çözüldü. İyiki optimum fatih beye çok teşekkür ederiz. Sorunu olanlar hiç beklemesin zaman kaybetmesin.

 

h…..

 Konum: Optimum Psikoloji – Konya Vajinismus

1.5 yıllık eşliliğin vardı evet vajinismus sorunu ile karşı karşıyaydık Fatih beyin ilgi ve alalarıyla beraber sorunumuz 2 gün içerisinde çözüldü bu sorunu taşıyan çiftler ertelemeden optimum aile danışma merkezine gelmeli her şey için teşekkürler

 

b….k

 Konum: Optimum Psikoloji – Konya Vajinismus

Vajinismus sorunumuzla Fatih bey ve Optimum ailesine başvurduk.1 yılı aşkın süredir kendi kendimize çozmeye çalıştığımız bu durumu Fatih beyle 3 seansta çözüme kavuşturduk.Cok tesekkurler.

 

z…..

 Konum: Optimum Psikoloji – Konya  Vajinismus Tedavi

Fatih Bey bizim için mucizesi gerçekleştirdi 2 yıldir savaştığım vajinismus sorunumu 3 günde çözüme ulaştırdı.Bizim için mucizeyi gerçekleştirdi.Hiç kimsenin bu sorunu ertelenmesini tavsiye etmiyorum.Kesinlikle Fatih beyi tavsiye ediyorum.Kendisine çok teşekkür ediyorum tekrar tekrar.

 

ha…a

 Konum: Optimum Psikoloji – Konya  Vajinusmus

Biz beş aylık evliyiz ve beş ay içinde denemediğimiz şey girmediğimiz yer kalmadı. İnternet üzerinden optimum aile danışmanlık merkezini bulduk ve ilk seansımız için görüşmeye gittik. başından beri güler yüzlerini hiç eksik etmediler bizim kasıldığımız hiç bir durum olmadı. Ve 5 aylık uğraşımız 2 gün içinde inanılmaz bir şekilde son buldu. Optimum ailesine sonsuz teşekkürler ❣️

 

r….g

 Konum: Optimum Psikoloji – Konya  Cinsel Terapi

Eşimin Vajinismus sorunu için geldik. Sorunumuz 2 günde çözüldü. Allah razı olsun. Fatih beyi herkese tavsiye ederim. Çok Teşekkür ederim.

 

m…..

 Konum: Optimum Psikoloji – Konya Vajinismus Terapisi

6 aylik evliyiz. Vajinismus sorunumuz vardi. Esim cok uzuluyordu ve aramiz bu sebepten geriliyordu. Terapinin 4 gun de bitmesi cok motive edici. Akillica planlama yapiliyor. Cok samimi ve icten ilgilenildi. Fatih beye cok tesekkur ederiz. Bu sorunu yasayan herkese tavsiye ederim.

 

b…..

 Konum: Optimum Psikoloji – Konya Vajinismus Terapi

1 aylık evliyiz ve vajinismus sorunuyla karşı karşıyaydık ve bu bizi derinden etkiliyor internneten burayı bulduk ve sorunumuz 4 günde çözüldü çok mutluyuz fatih beye çok teşekkür ederiz herkese tavsiye ediyoruz

 

h…..

 Konum: Optimum Psikoloji – Konya  Vajinismus Terapi

Ben 3 yıllık evliyim. Evlendikten sonra vajinismus olduğumu öğrendim. Kasılmalarım vardı ve hep acı hissi duyuyordum. Bir cinsel uzmana gitmemek için direndim. Kendi kendime yenemeyeceğimi anladım. İnternetten çok uzun aramalar yaptım ve Fatih beyi buldum. Anlayışı, anlatımı ve yaklaşımı çok iyiydi. Uygulamış olduğu yöntemler çok iyi ama beni en çok motive eden bunu aktarımı ve anlayışlı yaklaşımıydı. Eşimin de büyük desteği ile çözüme ulaştık. Bu süreç zamanla geçmiyor. Tavsiyem vakit geçmeden tüm vajinismus hastalarının tedavi olması ve Fatih bey bu konuda çok iyi bir adres. Teşekkürler Fatih bey..

 

a….ş

 Konum: başka bir yer  Vajinismus Terapisi

sorunumuz tam olarak vajinismustu ve eşimle beni büyük ölçüde etkiliyordu. artık bu durumu düşünmekten başka hiç bir şeye odaklanamaz hale gelmiştik. fatih beyle ilk görüştüğümüzde o kadar açıklayıcı ve net bir şekilde sorunumuzu açıkladıki düşünme fırsatı bile bulamadık sorunumuzun kesin olarak çözüleceğine inandık. hemen sürece başlamak istediğimizi söyledik. hemen sürece başladık ve süreç 4 gün sürdü. minik ev ödevleriyle iyi bir işbirliği ile ilerledi ve sorunumuz 4 günde sonuca ulaştı. güler yüzlü ve cana yakın davranışlarından dolayı teşekkür ederiz. Fatih uğur ve Optimum aile danışma merkezini herkese tavsiye ederim. sorununuz ne olursa olursa hiç düşünmeden rahatça çözebileceğiniz bir aile ortamı yaratarak çözüme ulaşılıyor . Çok teşekkür ederiz

 

Fa… Ş.

Sorunum eşimle cinsel ilişki yaşayamamaktı. **.**.2015 tarihinde severek evlendik. Daha sonra ilişki sorunumuz hep yaşandı. Eşim destek oldu. Devlet hastanesinde cinsel terapiye başladık. 5 ay sürdü. Tedaviden hiç bir sonuç alamadık. Sonra internet üzerinden başka bir merkeze destek almak amacıyla gittik.1 ay tedavi sürdü. Ama yine sonuç alamadık. Tedaviyi bıraktık. Bir müddet tedavi olmamaya karar verdik. Ben ayrılmak istedim. Eşim hiç bir zaman beni bırakmadı. Maddi sıkıntıdan tedaviyi erteledik. Eşimin ailesi hastalığımı biliyordu. Para sorunumuz çözüldü. İnternet üzarinden Klinik Psikolog Fatih beyi bulduk. 15 Temmuzda seansa başladık. 17 Temmuz çarşamba gecesi sorunumuz inanılmaz bir şekilde tamamen çözüldü. Üzerimden o kadar yük kalktı ki kendime özgüven geldi. Her şey için çok mutluyum ve Fatih Beye sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Kesinlikle herkese tavsiye ederim.

 

Detaylı Özgeçmişi ve Tüm Danışan Yorumları için; 
https://www.optimumpsikoloji.com.tr/klinik-psikolog-fatih-ugur/
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

SON MAKALE VE YAZILARIMIZ

Çocuğum Yalan Söylüyor

Çocuklar yalan söylediklerinde ebeveynler doğal olarak üzülür ve ne yapacaklarını bilemeyerek öfkelenirler. Çünkü çocuklardan yalan duymak alışılageldik değildir

PSİKOLOG VE PEDAGOG ÜCRETLERİ

  Zaman zaman içinde bulunduğumuz zorlayıcı durumlarla baş etmek bizim için kolay olmayabilir. Kendimizi çaresiz, umutsuz, yorulmuş hissettiğimiz zamanlar

Konya Diyetisyen Seans Ücretleri/Fiyatları 2021-2022

Beslenme uzmanları, beslenme ve insanın olduğu her ortamda var olan sağlık çalışanlarıdır. Bilinenin tersine sadece obezitede beslenmede değil

Konya Depresyon Terapisi

Hayat beraberinde birçok olay, düşünce ve duygu getirir. Herkes hayatında zaman zaman olumsuz olaylar yaşar, olumsuz düşüncelere ve