0 850 840 87 87

Konya Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Konya Psikolojik Danışma - Psikolojik Danışman Desteği

Konya Psikolojik Danışman Desteği alanında, psikolojik danışma hizmeti alabileceğiniz uzman kadromuza ve onlarla ilgili yazılan tavsiye yorumlara sayfanın devamında ulaşabilirsiniz. Konya Psikolojik Danışma Merkezi. Çocuk, Genç, Yetişkin, Çift ve Ailelere yönelik psikolojik danışma hizmetleri. Psikolojik danışma almak sizi güçsüz ya da aciz göstermez, tam tersi sorunlarınızın farkında ve bunun için yardım arayışında olan güçlü bir birey olduğunuzu gösterir.

Tüm sorun alanlarına yönelik seanslarımız, yüz yüze gerçekleştirilebileceği gibi, görüntülü konuşma ya da sadece konuşma şeklinde online olarak ta gerçekleştirilebilir.

Klinik Psikolog Fatih UĞUR

Konya Psikolog - Psikolojik Danışman

Fatih UĞUR – Klinik Psikolog, Psikolojik Danışman, EMDR Dnş., Aile Danışmanı
Genç, Yetişkin, Aile Psikolojik Danışmanlık ve Cinsel Danışmanlık 

1986 Karaman Ermenek doğumlu olan Klinik Psikolog Fatih UĞUR, lisans eğitimini Ege Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünde tamamladı. Yüksek Lisans Eğitimini ise İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında tamamlayıp, ‘Klinik Psikolog’ ünvanını aldı. Konyada Klinik Psikolog olarak 11 yıldır çalışmalarına devam etmektedir. Özellikle Genç, Yetişkin ve Çift Psikolojik Danışmanlığı ve Cinsel Sorunlarla yoğun olarak çalışmaktadır.

ALMIŞ OLDUĞU EĞİTİMLER

–  EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) Terapisi Eğitimi
 Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)’ den Cinsel Terapi Eğitimi aldı.
Psikoterapi Enstitüsü Uzm. Dr. Tahir ÖZAKKAŞ’ tan Hipnoz Eğitimi aldı.
Aile Danışmanlığı Eğitimi – Adnan Menderes Üniversitesi

Klinik Psikolog Fatih UĞUR - Danışan Tavsiye ve Yorumları

Gül
Hayatımın en kötü döneminde ağlamaklı bir sesle aramıştım Fatih Beyi. İnternetten bulmuştum kendisini. Yoğun olum korkusu yaşıyordum. aradığım ilk gün randevu verdi. Güler yüzü ve samimiyetiyle doğru bir tercih yaptığımı ilk görüşmede anladım. İnanın ilk seansta sıkıntılarımın yarısı gitmişti. Seanslara devam ettikçe geçmişteki bir çok sıkıntının birikip dışa olum korkusu olarak vurduğunu anladım. Emdr ile Teker teker çözdük sıkıntıları halada seanslar devam ediyor. Evden dışarı çıkmak bile istemezken şimdi sokaklarda fatih bey var Emdr diye bir yöntem var diye bağırmak istiyorum kendimi fatih bey ve sihirli değneğiyle(emdr) tanıştığım için çok şanslı hissediyorum.sizde yardım almaya karar verdiyseniz fatih bey işini çok iyi yapan biri. Bırakın hayatınıza dokunsun. Pişman olmayacaksınız…

 

Aslı G.
Fatih beyi internetten psikolojik danışman ve terapist ararken buldum. Kendisini önceden hiç tanımıyorum bilgim yoktu. Çok çaresiz ve umutsuzdum. Daha önce giden yardım alan kişilerin yorumlarını okuyarak karar verdim kendisinden yardım almaya. Seanslara gidip geldikçe kendisinin ne kadar doğru bir çözüm ne kadar doğru bir karar olduğunu bir kere daha anladım. Ben hayatımda asla benim başıma gelmez asla asla dediğim çok ağır bir travma çok ağır bir olay yaşadım. Hiçbir şeye inancım kalmadığı asla tazelemek her şey bitti dediğim bir anda tanıdım kendisini. Kendisi emdr tedavisi uyguladı. Şuan ne durumda olduğumu anlatamam. Bu duruma gelebileceğimi asla düşünmüyordum. Allah bin kere razı olsun. Hakkını ödeyemem. Yanında kendinizi çok rahat hissedebileceğiniz sonsuz güvenebileceğiniz mükemmel bir insan. Ben kendisini nasıl yorumlar sayesinde bulduysam inşallah benim yazdıklarımda birilerinin iyi olmasına vesile olur. Tekrar tekrar teşekkür ediyorum rabbim her şeyi gönlüne göre versin inşallah.

Çağrı
Fatih bey ile bir doktor arkadaşımızın tavsiyesi sayesinde aile terapisi yardımı almak üzere tanıştım yaklaşık bir aydır kendisiyle görüşme halindeyiz yalnızca aile terapisi değil normal hayattaki sorunlarımız bazen başka baş edemediğimiz konularda da tavsiyesini görüşlerini aldım ve almaya da devam ediyorum. İlk zamanlara göre şimdi eşimle problemlerimizi yavaş yavaş halletmeye başladık gibi sanki bize evliliği gerçek anlamda ne olduğunu öğretmeye başladığını hissediyoruz eşimle şu sıralar. Şunu içtenlikle söyleyebilirim ki alanında gerçekten uzman bir psikolog ve bir şekilde size kendinizi iyi hissettiriyor. İyi ki sizi tanımışız Fatih Bey şu an belki de eşimle hala bir ilişkimiz varsa bunu büyük ölçüde size borçluyuz. Yolunuz her daim açık olsun, başarılarınız devamını canı gönülden dilerim.

Merve
Fatih Bey’i facebook sayesinde tanıdığım ve destek aldığım bir uzmandır. İşinde oldukça başarılı bulduğum psikoloğum Fatih Bey’in yanından her seans sonrası mutlulukla ayrıldım Benim de herkes gibi anlatacak çok şeyim, içinde boğulduğum problemlerim, dinmeyen gözyaşlarım vardı. Daha ilk seansımızda emin olun ki %50 hepsi azaldı. Özellikle gözyaşlarım…Sonraki seanslarımızda Fatih Bey beni mucize EMDR terapi ile tanıştırdı. Nedir bu EMDR derseniz başta anlamlandıramadığım Fatih Bey sayesinde gücüne inandığım içimden çok sevdiğim yeni bir ben çıkartan mucize terapi yöntemi. Biraz daha açacak olursak ;kötü anılarımızı hafızamızdan silmek tabi ki mümkün değil ama EMDR ile kötü anı ne varsa barışıyorsunuz .Şöyle bir durum var ki tedavi yöntemi ne kadar Mucize olsa da etkili bir yöntem olsa da işin sırrı terapistinizin başarısında. İşte tam bu noktada bu sayfayı okuyan herkes Kesinlikle Fatih Bey ile tanışmalı. Profesyonelliğiyle samimiyetiyle özellikle sabrıyla beni mesleğindeki başarısına hayran bıraktı. Bugün kendisiyle son seansımız olacak. İnanın tedavimin bittiğine üzülsem mi sevinsem mi bilemiyorum. Buradan kendisine sonsuz kere teşekkürlerimi iletiyorum. Meslek hayatında istediği başarıya ulaşmasını diliyorum. İyi ki sizi tanıdım. Çünkü sizin sayenizde kendimi tanıdım. İyi ki varsınız.

 

T.L.
Vajinismus sorunu sebebiyle Fatih Bey’den yardım aldım. Sorunun kaynağına inen Fatih Bey nokta atışları yapıp EMDR uygulayarak bu sorunu kısa sürede çözmemizi sağladı. Bu süreçte korktuğum ve olumsuz düşüncelere kapıldığım zamanlarda bile her zaman anlayışlı, samimi, sabırlı ve kararlı davranışlar sergileyerek beni cesaretlendirdi. Aslında vajinismusun tamamen travmalara bağlı olan bilişsel yapıyla ilişkili olduğunu göstererek hayatımı oldukça önemli bir şekilde etkiledi. Seanslarda sadece bu sorun hakkında değil, aynı zamanda, yaşamımızın kalitesini artıracak kıymetli konular hakkında da konuşarak keyifli ve verimli zamanlar geçirdim. Fatih Bey gerçekten işini keyifle yapan, yalnızca maddi kazanç sağlama amacı gütmeyen, alanında uzman, güleryüzlü, samimi, espirili, nitelikli, pratik bir zekaya sahip ve doğru yönlendirmeler yapan bir kişidir. Bu sebeple herhangi bir sorun yaşayan ve özellikle vajinismus tedavisi arayan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

 

E.G.
Anksiyete bozukluğu nedeniyle psikolog ararken EMDR’yi keşfettim. Konya emdr diye arama motorunda aradığım zaman ise Fatih beye ulaştım. Fatih Bey ile yaklaşık 15 seans aldım. İlk seanslarda emin değildim bu illetten kurtulacağıma ama her seans sonrasında hafiflediğimi fark ettim korktuğum ne varsa hepsinden kurtuldum. İlaç bağımlılığım bitti artık ilaç kullanmıyor özgüvenli cesur bir bireydim. Fatih bey işinin uzmanı çok titiz çalışıyor ne varsa sizi rahatsız eden her şeyi çalışıyor. Yaşam koçu gibi hayatınıza hatalı alanlarınıza dokunup sınırlarınız olduğunu düzeltme yöntemleri öğretiyor. Ben iyileştiren ve mutluyum gülümsüyorum. Herkes gülsün ve mutlu olsun diye buraya yazıyorum. Fatih hocam iyi ki var ve kesinlikle Fatih hoca ile tanışın eminim çok iyi gelecek size de.

Tüm Danışan Yorumlarını okumak için;
optimumailedanismanlik.com/
danisan-yorumlari/
#1538996032810-e85216b7-f487

sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Psikolojik Danışman Sena TOSUN

Sena TOSUN – Psikolojik Danışman
Çocuk, Genç ve Yetişkin Psikolojik Danışmanlık

 

Psikolojik Danışman Sena Tosun; Konya’ da lise öğrenimini tamamladıktan sonra Ankara Başkent Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olarak lisans öğrenimini tamamladı. EMDR Terapisi eğitimi ve Çocuk-Ergenlerle EMDR eğitimi aldı.

Şu an Konya Özel Optimum Aile Danışma Merkezi’nde psikolojik danışman olarak görev yapmakta ve alanıyla ilgili yeni eğitimler almaya devam etmektedir.

 

KATILMIŞ OLDUĞU SEMİNERLER VE ALDIĞI EĞİTİMLER

  • EMDR Terapisi Eğitimi Temel Düzey
  • EMDR Terapisi Eğitimi İleri Düzey
  • Çocuk ve Ergenlerle EMDR eğitimi
  • Çocukluk Cinsel İstismarı / ODTÜ, 2016
  • III. Uluslararası Leyla Zileli Psikanaliz Sempozyumu / Başkent Üniversitesi, 2018
  • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi/ Türk PDR Derneği, Ankara, 2019
  • Çocuk Resimleri ve Analizi /Psikoreap-İST, Ankara, 2018
  • Çocuklarda Ruhun Esnekliği

     Projeler

  • Kaza Sonucunda Fiziksel Engelle Karşılaşan Ergenler ve Uyum Süreci / Poster Bildiri / Ankara, 2017

Psikolojik Danışman Sena Tosun - Danışan Tavsiye ve Yorumları

Tuğba G.

Sena Hanım’a ilk geldiğim anı hatırlıyorum, kendimi kontrol edemezken onunla görüştükten sonra kendimin farkına vardım, kendime özgüvenim geldi ve içimdeki bastırdığım , sakladığım bütün duygularımın ortaya çıkmasını sağladı. Eşime ve çocuklarıma bu aldatılma olayından sonra tekrar bir şans vermemi sağladınız. Çook teşekkür ederim emeğinize ve desteğinize. Allah yolunuzu açık etsin. BEN GÜÇLÜYÜM! J

 

Nilüfer B.

Sena hanım’la kendisinden psikolojik destek almış olan bir arkadaşım vesilesiyle tanıştık.  Sena Hanıma gelmeden önce psikiyatriste gitmiş ve kaygı bozukluğuna sahip olduğumu öğrenmiştim. Belli bir süre  ilaç tedavisi gördüm ancak çok faydalı olmadı çünkü ilaçlardan sonra elim kolum kalkmıyordu, uzun zaman ilaçlara bağımlı kalmak istemedim. İlerleyen dönemlerde yaşadığım problemlere karşı kendimin baş etmem gerektiğini düşündüm, ilacın sadece beni uyuşturduğunu düşündüm. İyi ki de öyle düşünmüşüm, Sena Hanım ilk seansta EMDR den bahsetti başta bilmediğim bir yöntem olunca şaşırdım ve korktum ikinci seansta başladık ve ben EMDR den sonra kendimin, bedenimin hafiflediğini hissettim. Bu süreç tek başına olmadı tabii ki karşılıklı emekler verdik.. Emdr terapisi ve Sena hanımın anlayışı ile birlikte çevremdeki olaylara karşı verdiğim tepkiler değişti. Olaylar hala aynı ama artık eski ben değilim olaylar benim canımı acıtmıyor artık. Şu an elbet kaygılarım var ama artık ne yapmam gerektiğini biliyorum, olumsuz düşüncelerle kendimi yiyip bitirmiyorum. İç huzurumu bulduğumu düşünüyorum ve Sena Hanım’ a tekrar ihtiyacım olduğunda da ulaşabileceğimi biliyorum. Sena hanıma emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

 

Raşit N.

Merhabalar.. Ben bir bankanın genel müdürüyüm iş stresim oldukça fazla eşime ve çocuklarıma yetemediğimi düşünmeye sürekli onları kaybetme korkusu yaşamaya başladım. Her sabah uyanıp işe giderken bu kaygıyla ve korkuyla gidiyordum. Eşime karşı oldukça kıskanç ve baskıcı olmaya başlamam eşimin benden uzaklaşmasına neden oldu. Evde huzurumuz kalmadı ve en sonunda bir arkadaşımızın tavsiyesi ile Sena Hanıma geldim kendisi yaşanılan sorunların temelinde neden olan şeylerin aslında olayların yani geçmişteki travmaların olabileceğinden bahsetti, ve gerçekten de kaygıma neden olan şeyleri  EMDR ile yeniden yaşayıp hissettim. Şu an eşime ve çocuklarıma yönelik kaygım korkum yok oldu. Sena hanıma bana karşı yaklaşımından ve anlayışından ötürü teşekkür ederim..

Zeynep K.

3 senedir depresif, memnuniyetsiz halimden dolayı başta ailem sonra ben kendim için endişelenmeye başlamıştım. 1 senelik evliyim ve evliliğim de de bu sorunlardan dolayı çatırdamalar oluşmaya başladı ve Sena Hanım’ı net üzerinden buldum.  Bir çok psikiyatr, psikoloğa gittim ama asla o üzerimdeki ağırlık kalkmıyordu. Şu an kullandığım ilaçların dozu düştü aslıında onlar sadece benim anımı güzelleştiriyolar sorunuma tamamen çözüm olmuyorlar. Ama Sena H. Sayesinde her bir olayımı çalışarak şimdiki sorunumu ortadan kaldırdık.

 

Ayşen L.

Oğluma asla söz geçiremiyordum ne babası ne de ben. 4 ay önce kardeşi doğduktan sonra farklı huylar da edinmeye başlamıştı en son kardeşinin bacağını çıkardıktan sonra bir hışımla Sena Hanım’ı aradım, gerçekten artık onun saldırgan davranışlarıyla başa çıkamıyordum. Sena Hanım benim oğluma ilişkin yaptığım doğru sandığım yanlışları görmemi ve onları değiştirmemi sağladı aslında çocuğumun bu davranışlarının sorumlusu neredeyse benim ona karşı tepkilerim diyebilirim. İçtenliğinden ve emeğinden  dolayı teşekkür ederiz, benim gibi çocuğuyla baş edemeyen annelere tavsiye ediyorum..

 

Kübra G.

Çocuğum etrafa saldırmaya, yerli yersiz ağlama krizlerine girmeye başlamıştı, bu davranışlarına anlam veremiyordum. Hatta çocuğuma bu davranışlarından ötürü kızdıktan sonra ben de ağlamaya başlıyordum. Sena Hanım oğlumla çalışırken benimle de çalışmanın daha iyi olabileceğini söyledi. Onun sayesinde ben de çocuğuma karşı öfkemin sebeplerini görmüş oldum. Oğlumla artık iletişim kurabiliyorum iyi ki tanımışım tavsiye ediyorum

Ahmet K.

Merhaba, ben 17 yaşındayım annem ve babamın geçen sene boşandılar, o zamandan beri her şey bana batmaya beni rahatsız etmeye başlamıştı. Arkadaş ortamlarımda artık daha sessizdim, içimden kimseyle konuşmak gelmiyordu. Akşamları halı sahaya gitmek en sevdiğim şeydi artık o bile keyif vermiyordu. Annem ve babam benim için endişelenmeye başladılar sürekli üstüme geliyorlardı, asla yalnız bırakmıyorlardı babam beni sürekli arayıp ne yaptığımı soruyordu. En sonunda annem Sena Hanıma gideceğimizi söyledi istemeyerek geldim ama ilk seanstan sonra ben gelmek için gün sayıyordum. Kendisi bir psikolojik danışman gibi değil de bir arkadaş gibiydi. Arkadaş ortamındaki eski ben geri geldi, annem ve babam boşanmış olabilir ama onlar hala benim annem benim babam.. iyi ki Sena Hanımla tanıştık o çok iyi bir psikolojik danışman, abla, dost,arkadaş..

Merve F.

Oğlum 5 yaşındayken hamile kaldım, kayınvalidemlerle birlikte yaşadığım için herkesin ilgisi oğlumdaydı. Kardeşi doğunca ister istemez bebeğin ihtiyaçlarından ve diğer sebeplerden herkes onunla daha çok ilgilenmeye başladı. Başta ben olmak üzere… günden güne oğlum dikkat çekmek için  farklı davranışlar sergilemeye, bağırmaya başladı. Geceleri korkuyorum diyip yanmıza gelmeye başladı ve sonrasında sena hanıma geldik bize çok yardımcı oldu aslında yapmamız gereken ne çok şey varmış ilgisinden ve katkısından dolayı tavsiye ederim..

 

Tuğba B.

Ben 6 yaşında bir kızı olan anneyim. Öğretmen olduğum için çok fazla çocuğumla ilgilenemiyordum, daha çok anneanne ilgileniyordu. Sonrasında eşimle ayrıldık 1 yıl önce ve kızım için endişelenmeye başlamıştım. Aile düzenimizin bozulmasından dolayı bu sürecin onu olumsuz etkilemesinden korkuyordum. Hayatımı onun isteklerine göre yönlendiriyordum. Bu süreçte ne kadar zorlansam da kızıma belli etmemeye çalışıyordum. Bu şekilde sadece kendimi kandırmışım. Kızımla ne zaman bir mağazaya, cafeye gitsek dikkatini bir şey çekiyordu ve onu yaptırtana ya da aldırtana kadar başında bekliyorduk. Bir oyuncakçıda saatlerce bir topun başında beklediğimiz günü unutmuyorum. Sena Hanım sayesinde bu zorlu süreçte kendimin bireysel destek almam gerektiğini söyledi. Çünkü kızımı etkilememeye çalışırken aslında duygusal yoğunluğum yüzünden sadece bu düşünceyle kendimi kandırmışım. Ağlamaması için her şeyi yapıyordum her istediği oyuncağı alıyordum, yemek yerken tablet ve tv izlemesine izin veriyordum. Sena Hanımın odasına girdiğimizde başta çığlık attı girmek istemedi onu durdurmaya çalıştım ama sonrasında Sena Hanım ağlamasına izin vermemiz gerektiğinden bahsetti ve bu durum bana oldukça şaşırtıcı geldi bana çünkü ben kızının her istediğini yapan ağlatmayan bir anneydim. Sena hanımla çalışmaya başladıktan sonra oğlumla keyifli şekilde avmde gezmeye başladık. Hem bana hem de oğluma bu süreçte destek olduğu için teşekkür ederim.. Hayatında başarılar dilerim..

 

Şakir D.

Ben Şakir,bu yıl sınava girdim ve istediğim yeri kazanamadım, oysaki çok çalışmıştım fakat olmadı hayal kırıklığı yaşadım hem de aileme yaşattığımı düşünüyordum. Evde herkese karşı mahcuptum ve kendime öfkeliydim. Kendime öfkeli olmama rağmen ablamla, annemle ve babamla tartışıp kavga ediyordum artık tartışmamak için akşam yemeklerini önden yiyordum.  Dışarda ise durum tam tersiydi içine kapanık özgüvensiz davranışlar sergiliyordu. Arkadaşları çağırdığında gitmemeye başladım aynaya baktığımda kilomu,boyunu takmaya başladım sürekli kendimi üniv sınavında derece yapan okul birincisi ile kıyaslamaya başladım Ailem beni Sena Hanım’a getirdi istemeyerek geldim ama sonrasında ben gelmek için can atmaya başladım her görüşmemizden sonra bana güç geliyordu. Sena Hanım sayesinde benim için sorun olan, öfkelenmeme neden olan şeyler atık sıradan durumlar haline geldi. Kendime çok haksızlık etmişim.. Tavsiye ederiim.

Mustafa K.

Merhabalar,ben Mustafa 16 yaşındayım. Bu yıl özel devlet okulundan özel okula geçtim, ailem eğitim konusunda eksiklerimi özel okul ile giderebileceğimi düşündü. Fakat  buradaki insanların yani öğrencilerin hepsi bana çok yabancı geliyordu, kendimi bu okulda çok yalnız hissediyordum. Bu sene ikinci senemi tamamlayacak olmama rağmen belli bir arkadaş grubum yok yalnızım, derslerim de daha da gerilemeye başladım. Ailem beni ders başarımın artması için göndermişken aksine daha da düştü. Ablamla artık bu okulda mutsuz olduğumu paylaşmak zorunda kaldım. Ablam internet üzerinden araştırarak beni Sena Hanım’a getirdi. Başta kesin bana öğütler verecek biri olur diye düşünüyordum ama aksine anlayışlı ve içten biriyle karşılaştım. Normalde kimseye sorunlarımdan bahsedemezken kendisinin bana karşı yaklaşımından ve uyguladığı EMDR ile sorunlarımı tek tek çalıştık. Ailemle de arkadaşlarımla da her şey yoluna girmeye başladı. Ailem artık beni daha iyi anlıyor,mutluyum teşekkür ederim kendisine iyi ki tanımışım..

Kemal H.

Sena hanıma gitmeden önce başka psikologlara da gittim ama gerçekten hayal kırıklığına uğruyordum, ne kendime ne de bir başka kişilere inancım kaldı. İlk seanstaki görüşmemizde bana karşı yaklaşımı ile içime su serpilmişti yeniden bir şeyler olabileceğine inandım. Verdiği güven ve uyguladığı EMDR yöntemi ile daha önce kendime bile söyleyemediğim şeyleri söylemeye başladım. Gerçeği görmemi hatalı düşüncelerimi fark etmemi sağladı. Kendime karşı güvensizliğim, korkularım yok oldu içimi sıkan o şey artık yok oldu. Sayesinde yaşamımda çok büyük değişimler oldu. Kim istemez ki güzel bir yaşamı. Teşekkür ederim.

Ali N.

İş yerindeyken aniden ölecekmişim hissi, kalp çarpıntısı, titremeler ile başladı sorunum. Sonrasında en ufak bir baş ağrısında bile bu hissi hissetmeye ataklar geçirmeye başladım, eğer kalabalık ortamdaysam bu daha da artmaya başladı. Eşimle çocuklarımla keyifli şeyler yaparken bile kendimle baş edemiyordum. Sena H. EMDR den bahsetti, gerçekten ilk seansta ataklarıma neden olan düşüncelerimi fark etmeye başladım, artık girdiğim uzun toplantıların sonuna kadar durabiliyorum yoksa ataklarım yüzünden işimi kaybedecektim. Kendisine bana olan yardımlarından ötürü teşekkür ederim..

Berkay B.

Sena  hanımı internetten arastirma yaparken kendisiyle tanisma firsati buldum, kendisinden aldigim EMDR yontemi sayesinde gördüğüm bir çok şey oldu, hayatımın zorlu bir dönemindeydim. 24 yaşımda yaşadığım o olay hala peşimi bırakmıyordu, sürekli iç daraltısı, öfke vardı. Uykusuz bir şekilde günümü geçiyordum tam bu sırada Sena hanımla tanıştım. Güleryüzlüllüğü, pozitif cana yakınlığı ile güven oluştu. Şu an hala seanslarımıza devam ediyoruz, uyguladigi EMDR yontemi sayesinde sorunlarimla basetmeyi ogrendim, uyku uyayabiliyorum,yasadigim butun kotu olaylari hafızamda önemsiz bir hale getirdim ne kadar tesekkur etsem az. bir pskolog olarak Sena  hanimi ve uyguladigi EMDR yontemini herkese tavsiye ediyorum.

Tüm Danışan Yorumlarını okumak için;
https://optimumailedanismanlik.com/
danisan-yorumlari/
#1564222140348-c9ee211f-0bdf

sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Konyada Psikolog veya Psikolojik Danışman Ararken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Konya Psikolog - Optimum Aile Danışmanlık

Konya Psikolog – EMDR Danışmanı ve Psikolojik Danışman desteği alanında tercih edebileceğiniz uzmanlarımız ile onların almış oldukları terapi – psikolojik danışmanlık eğitimlerini içeren özgeçmişlerini ve danışan tavsiyelerini okumak için yukaradaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

Konyada Psikolog – EMDR Danışmanı veya Psikolojik Danışman ararken dikkat etmeniz gereken bazı konulara da aşağıda dikkatinizi çekmek istedik. 

 

Konyanın En İyi Psikoloğu – Konyanın En İyi Psikolojik Danışmanı Kimdir?

Konyada psikolog veya psikolojik danışman arayışında olan kişilerin öncelikle internet üzerinden yaptıları aramalarla bu kişilere karar verdikleri bilinen bir gerçektir. Bu aramalarda da ‘konya psikolog, konya emdr, konyanın en iyi psikoloğu, konya psikolojik danışman’ gibi anahtar kelimeler kullanmaktadırlar.

Bu nokta önemli bir soru akla gelmelidir, ‘konyanın en iyi psikoloğu’ veya ‘konyanın en iyi psikolojik danışmanı’ şeklinde arayıp ulaştığınız kişi gerçekten en iyi psikolog mudur? Bu noktada, ‘en iyi’ ‘en ünlü’ ‘tavsiye edilen’ gibi kavramların göreceli kavram olduğunu unutmamak gerekir. Bu şekilde aramalarla karar vermek yerine, konyadaki psikologlar, psikolojik danışmanlar arasında yapacağınız bir araştırma ile diplomalarını ve almış oldukları eğitimleri de merak ederek yardım alacağınız emdr danışmanı – psikolojik danışmana karar vermenizi öneririz. 

 

EMDR Terapisi Nedir? 

EMDR, göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme anlamın gelen bir terapidir. Konyada ve tüm Türkiyede psikolojik danışmanlar, psikologlar ve psikiyatristler tarafından, psikolojik sorunlar ve cinsel sorunlarda yoğun olarak uygulanan bir tekniktir.

Psikolojik sorunların temelinde yatan, travma adını verdiğimiz acı anıların olumsuz etkilerinden kurtulmayı mümkün hale getirebilen bir terapi olması nedeniyle, birçok kişi tarafından memnuniyetle tavsiye edilen bir terapi tekniği haline gelmiş durumdadır. Ülkemizde yoğun olarak özel psikolojik danışma merkezlerinde, psikolog, çocuk psikoloğu, pedagog ve psikolojik danışmanlar tarafından uygulanmakta olan bir tekniktir.

PSİKOLOG, PEDAGOG, EMDR DNŞ. ve AİLE DANIŞMANI HİZMET BÖLGELERİMİZ

KONYA:
AHIRLI, AKÖREN, AKŞEHİR, ALTINEKİN, BEYŞEHİR, BOZKIR, CİHANBEYLİ, ÇELTİK, ÇUMRA, DERBENT, DEREBUCAK, DOĞANHİSAR, EMİRGAZİ, EREĞLİ, GÜNEYSINIR, HADİM, HALKAPINAR, HÜYÜK, ILGIN, KADINHANI, KARAPINAR, KARATAY, KULU, MERAM, SARAYÖNÜ, SELÇUKLU, SEYDİŞEHİR, TAŞKENT, TUZLUKÇU, YALIHÜYÜK, YUNAK

KARAMAN:
AYRANCI, BAŞYAYLA, ERMENEK, KAZIMKARABEKİR, MERKEZ, SARIVELİLER

AKSARAY:
AĞAÇÖREN, ESKİL, GÜLAĞAÇ, GÜZELYURT, MERKEZ, ORTAKÖY, SARIYAHŞİ, SULTANHANI

NİĞDE:
ALTUNHİSAR, BOR, ÇAMARDI, ÇİFTLİK, MERKEZ, ULUKIŞLA

KAYSERİ:
AKKIŞLA, BÜNYAN, DEVELİ, FELAHİYE, HACILAR, İNCESU, KOCASİNAN, MELİKGAZİ, ÖZVATAN, PINARBAŞI, SARIOĞLAN, SARIZ, TALAS, TOMARZA, YAHYALI, YEŞİLHİSAR

NEVŞEHİR:
ACIGÖL, AVANOS, DERİNKUYU, GÜLŞEHİR, HACIBEKTAŞ, KOZAKLI, MERKEZ, ÜRGÜP

ESKİŞEHİR:
ALPU, BEYLİKOVA, ÇİFTELER, GÜNYÜZÜ, HAN, İNÖNÜ, MAHMUDİYE, MİHALGAZİ, MİHALIÇÇIK, ODUNPAZARI, SARICAKAYA, SEYİTGAZİ, SİVRİHİSAR, TEPEBAŞI

ANKARA:
AKYURT, ALTINDAĞ, AYAŞ, BALA, BEYPAZARI, ÇAMLIDERE, ÇANKAYA, ÇUBUK, ELMADAĞ, ETİMESGUT, EVREN, GÖLBAŞI, GÜDÜL, HAYMANA, KAHRAMANKAZAN, KALECİK, KEÇİÖREN, KIZILCAHAMAM, MAMAK, NALLIHAN, POLATLI, PURSAKLAR, SİNCAN, ŞEREFLİKOÇHİSAR, YENİMAHALLE

ANTALYA:
AKSEKİ, AKSU, ALANYA, DEMRE, DÖŞEMEALTI, ELMALI, FİNİKE, GAZİPAŞA, GÜNDOĞMUŞ, İBRADI, KAŞ, KEMER, KEPEZ, KONYAALTI, KORKUTELİ, KUMLUCA, MANAVGAT, MURATPAŞA, SERİK

İSTANBUL:
ADALAR, ARNAVUTKÖY, ATAŞEHİR, AVCILAR, BAĞCILAR, BAHÇELİEVLER, BAKIRKÖY, BAŞAKŞEHİR, BAYRAMPAŞA, BEŞİKTAŞ, BEYKOZ, BEYLİKDÜZÜ, BEYOĞLU, BÜYÜKÇEKMECE, ÇATALCA, ÇEKMEKÖY, ESENLER, ESENYURT, EYÜPSULTAN, FATİH, GAZİOSMANPAŞA, GÜNGÖREN, KADIKÖY, KAĞITHANE, KARTAL, KÜÇÜKÇEKMECE, MALTEPE, PENDİK, SANCAKTEPE, SARIYER, SİLİVRİ, SULTANBEYLİ, SULTANGAZİ, ŞİLE, ŞİŞLİ, TUZLA, ÜMRANİYE, ÜSKÜDAR, ZEYTİNBURNU

İZMİR:
ALİAĞA, BALÇOVA, BAYINDIR, BAYRAKLI, BERGAMA, BEYDAĞ, BORNOVA, BUCA, ÇEŞME, ÇİĞLİ, DİKİLİ, FOÇA, GAZİEMİR, GÜZELBAHÇE, KARABAĞLAR, KARABURUN, KARŞIYAKA, KEMALPAŞA, KINIK, KİRAZ, KONAK, MENDERES, MENEMEN, NARLIDERE, ÖDEMİŞ, SEFERİHİSAR, SELÇUK, TİRE, TORBALI, URLA

SON MAKALE VE YAZILARIMIZ

Konya Disparoni Terapisi : Ağrılı Cinsel İlişki Sorunu

Ağrılı cinsel ilişki olarak adlandırılan “disparoni” toplumumuzda yaygın görülen bir cinsel işlev bozukluğudur. Disparoni “Ağrılı Birleşme” “Ağrılı Penetrasyon”

Çocuğumu Cinsel İstismardan Nasıl Korurum?

Korkunç şeyler yaşanıyor. Müdahale edemediğimiz çok şey var ama müdahale edebildiklerimiz de var. Ve bundan hepimiz sorumluyuz. Konu

Konya Cinsel Terapi - Cinsel İsteksizlik

Konya Cinsel Terapi Günlüğü : Cinsel İsteksizlik

Cinsel isteksizlik; Kişinin cinsel eylem yetisinin sağlam olmasına karşın cinsel etkinlik ile ilgili isteğinin olmamasıdır. Kadınlarda da erkeklerde

Konya Pedagog Günlüğü: Çocuklarda Duygu Regülasyonu

Self regülasyon (duygu düzenleme-öz düzenleme) , duygularımızı ve davranışlarımızı durumun şartlarına göre yönetebilme yeteneğidir. Sinir bozucu uyaranlara karşı