0 850 840 87 87

Konya Sarayönü Pedagog – Çocuk Psikoloğu

 

Çocuklara Yönelik Psikolojik Danışma ve Psikolojik Destek Hizmetleri

Çocuğunuz için psikolog- pedagog ararken, yalnızca çocuk ve ergenlerle çalışan ve bu alanda uzmanlaşmış kişileri tercih etmenizi öneririz. 

Çocuklar için EMDR Terapisi, BDT ve Oyun Terapisi gibi eğitimleri bulunan psikolog, psikolojik danışman ve pedagog kadromuzla yanınızdayız.

-Dikkat eksikliği, korkular, beslenme sorunları, alt ıslatma, tırnak yeme, iletişim kurmama vb. tüm çocukluk ve gençlik dönemi sorunları.

Etiketler : sarayönü pedagog, sarayönü çocuk psikoloğu, pedagog sarayönü, pedagog, sarayönü en iyi pedagog, sarayönü pedagog fiyatları, pedagog nedir

Randevu İletişim:

KONYA
Optimum Psikoloji

Şeker Mahallesi, Kerbela Sokak, Avrukon İş Merkezi, No:2/504, Selçuklu, KONYA
? 0 850 840 87 87

Uzman Psikolojik Danışman - Pedagog - Damla GÖRGÜLÜ

Damla GÖRGÜLÜ – Uzman Psikolojik Danışman, Pedagog
Çocuk ve Genç Psikolojik Danışmanlık – Oyun Terapisi – Bilişsel Davranışçı Terapi

Uzman psikolojik danışman Damla Görgülü Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünü bitirdi. Ardından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde yine Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Bilişsel Davranışçı Terapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Deneyimsel Oyun Terapisi başta olmak üzere pek çok mesleki eğitimini tamamladı.

Optimum Psikoloji Konya Şubesi’nde psikolojik danışman olarak görev yapmakta, yalnızca çocuk ve ergenlerle çalışmaktadır.

Almış Olduğu Psikolojik Danışma/Terapi Eğitimleri

  • Bilişsel Davranışçı Terapi/ Hakan Türkçapar
  • Deneyimsel Oyun Terapisi/ Nilüfer Devecigil
  • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi/ Nevin Dölek
  • Çocuk Resimleri Analizi ve Yorumlanmasi
  • Çocuk Merkezli Oyun Terapisi / Reyhana Seedat

Uzmanlık Alanları

-Çocuk ve Genç Psikolojik Danışmanlık

-Ergen Psikolojik Danışmanlığı

-Ebeveyn Danışmanlığı

-Oyun Terapisi

Uzman Psikolojik Danışman Damla GÖRGÜLÜ - Danışan Tavsiye ve Yorumları

T…

5 yaşındaki oğlumum öfke problemleri vardı. Özellikle ablasıyla çok kavga ediyorlardı ve ablasına vuruyordu. Oyun oynarken arkadaşlarına vuruyor, ısırıyordu. Ne yapsak da sakinleşmiyordu. En son öğretmeninin bizi okula çağırmasıyla yardım almaya karar verdik. Damla hanımı internetten araştırarak bulduk. Kendisi çok güler yüzlü ve ilgiliydi, oğlum çabucak alıştı. Seanstan sonra hemen bir daha ne zaman geleceğimizi soruyordu. Görüşmeye başladıktan sonra Damla hanım bize de oğluma nasıl yaklaşabileceğimizi, öfke nöbetleri sırasında neler yapabileceğimizi anlattı. Anne baba olarak ne kadar yanlış davrandığımızı fark ettik. Oyun terapisi sonlandığında hem oğlumun öfke problemi geçmişti hem de biz çok şey öğrenmiştik. Bu durumu yaşayan herkese vakit kaybetmeden Damla hanıma gelmelerini öneriyorum.

M…

Sekiz yaşındaki oğlumda dikkat eksikliği ve hiperaktivite sorunu vardı. Masada oturup yemek yerken bile zorlanıyorduk, eli kolu bir türlü durmuyordu. Ödev yapmak bizim için çile haline gelmişti, beş dakika otursa on beş dakika odada dolanıyordu. Bu durum için arayış içindeyken bir arkadaşımın tavsiyesiyle Damla hanımla görüşmeye karar verdik. Damla hanım bize oyun terapisinden bahsetti, sürecin nasıl olacağını bu yöntemin etkilerini anlattı bizim de kafamıza yattı.  Oğlum da Damla hanımı gerçekten çok sevdi ve çok isteyerek gidiyordu. Zamanla dolanıp durmalar azaldı, ödevlerimizi daha kolay yapar olduk. Oğlumun dersleri düzeldi, biz çok faydasını gördük. Damla hanıma ne yapacağımızı şaşırdığımız bu dönemde bize yardımcı olduğu için teşekkür ederiz.

E…

Kızım beş yaşındayken bir kardeşi oldu. İlk başlarda çok heyecanlıydı ve mutluydu ama sonradan kıskançlıkları başladı. Kardeşini evde bile istemiyordu, bazen gizlice kardeşini sıkıştırdığını fark ediyordum. Emzik emmek, bez bağlamak istiyordu, bazen konuşmak yerine bebek gibi sesler çıkarıyordu sanki bebekliğe dönmüş gibiydi. Ne kadar konuşsak da kızsak da düzelmeyince araştırdım ve Damla hanımı buldum bize filial terapiden bahsetti.  Damla hanım kızımla çok iyi ilgilendi ve bize de neler yapabileceğimiz konusunda tavsiyelerde bulundu, kızımla nasıl verimli zaman geçirebileceğimizden bahsetti. Önceden kızıma bebek gibi davranınca çok kızıyorduk meğer çocuğumun bize ne kadar ihtiyacı varmış fark edememişiz. Oyun terapisinden sonra hem kızım sakinleşti hem de bizim bu duruma bakışımız değişti. Keşke daha kardeşi doğmadan Damla hanımla karşılaşmış olsaydık diyorum, kızım bu süreci daha rahat geçirirdi. Yine de zararın neresinden dönsek kardır şimdi ilk başladığımız zamana göre çok iyi durumdayız. Damla hanıma çok çok teşekkür ediyoruz.

D…

Kızım okula giderken bizden ayrılmak istemiyor ve çok ağlıyordu. Okulun kapısına çocuğumu ağlayarak bırakıyordum. Her gün okula gitmek eziyet haline gelmişti. Sabah okul için uyandığı andan itibaren hepimiz için eziyet başlıyordu. Giyinmek, evden çıkmak mesele haline gelmişti. Bazen kucağıma alıp zorla arabaya götürüyordum bu sırada ağlıyor bağırıyordu. Bir gün yine zorla kucağıma alıp evden çıkmıştım. Kızım feryat figan ağlayıp çırpınıyordu onu zaptetmeye çalışırken ikimiz de yere düştük. O gün okula giderken kızımla beraber ben de ağladım ve artık bunun böyle olmayacağına karar verdim. Öğretmenimize durumdan bahsettim o da Damla hanımı tavsiye etti. İlk başta buraya gelmekte de zorlandık ama Damla hanım çocukların dilinden çok iyi anlıyor, çabucak çocuğun ihtiyacını fark ediyor. Bizden ayrılmayan kızım birkaç seans sonra Damla hanımın elinden tutup onu oyun odasına kendisi götürmeye başlamıştı. O günkü şaşkınlığımı hiç unutamıyorum. O seanstan sonra ağlamalar azaldı, yine okula giderken kızımın bizden ayrılmak istemediği oluyordu ama konuşunca sakinleşmeye başlamıştı. Seanslarımız bittiğinde rahatça bizden ayrılabilir hale geldi kızım. Damla hanım bizi çok büyük eziyetten kurtardı ne kadar teşekkür etsek azdır.

M…

Oğlum iletişim kurmakta ve arkadaş edinmekte çok zorlanıyordu. Aşırı çekingen bir çocuktu bu durum beni endişelendiriyordu. Çekingenliğinden dolayı oyun oynayacak arkadaş bulamıyordu ve diğer çocukların ona kötü davranmasına da ses çıkaramıyordu. Biraz açılsın, girişken olsun diye sitedeki çocukların yanına götürüyordum. Çocuklar oynarken oğlum konuşmadan kenarda duruyordu onların oynamasını izliyordu. Sen de oyna diye onu oyuna katmaya çalışınca paçama yapışıp benden ayrılmıyordu. Bir süre sonra aşağı inmek de istememeye başladı. Ben de gittikçe endişeleniyordum. Ne yapacağımı da bilmiyordum öğretmenine danışmaya karar verdim. Öğretmeni psikoloğa götürmemizi önerdi okuldaki çekingenliğini o da fark etmiş. İnternetten araştırırken Damla hanımı buldum. Damla hanım bize oyun terapisini önerdi ilk başta işe yarar mı emin olamadım, kendi kendine oynamaktan ne farkı olacak diye düşündüm. Ama yine de bir umut devam ettik, oğlumdaki değişim beni çok şaşırttı. Dışarı çıkmak istemeyen çocuk okuldan gelince arkadaşlarından bahsetmeye başladı, daha konuşkan oldu. Kendisi aşağı inip oyun oynamaya başladı. Keşke daha önceden gelseydik diyorum, oğlum şu an çok daha girişken ve özgüvenli bir çocuk oldu. Kendisine teşekkür ediyoruz.

Y…

Kızımın bitmek bilmeyen baş ağrıları için gitmediğimiz doktor kalmamıştı. Sürekli başının ağrıdığını söylüyordu. Başı ağrımasa karnım ağrıyor diye yanımıza geliyordu. Biz de kötü bir hastalık olmasından korkup doktor doktor geziyorduk ama her seferinde elimiz boş dönüyorduk. Ne sebep ne çözüm bulamadık. Fiziksel bir sebep bulamayınca psikoloğa gitmeye karar verdik. Bir tanıdığımız Damla hanımı tavsiye etti. İlk randevumuzda bizi dinledi ve filial terapiyi önerebileceğini söyledi. Damla hanım mesleki olarak yetkin ve çok ilgili bir danışman. Bize kızımın neden böyle yaptığını, ona nasıl davranmamız gerektiğini anlattı. Anne baba olarak biz bu süreçte çok şey öğrendik, kızımın ağrılarının da sebebini anladık. Bizim ona davranışlarımız değiştikçe kızımın da ağrıdan şikayet etmesi azalmıştı. Bir anda düzeldi diyemem tabii ki zaman aldı ama baş ağrısı da geçti. Damla hanım bize çok yardımcı oldu Allah ondan razı olsun.

Detaylı Özgeçmişi ve Tüm Danışan Yorumları için; 
https://www.optimumpsikoloji.com.tr/uzman-psikolojik-danisman-damla-gorgulu/
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Çocuklarla psikolojik danışma sürecinde sıklıkla uygulanan;

Oyun Terapisi Hakkında Detaylı Bilgi İçin:
optimumpsikoloji.com.tr/oyun-terapisi-nedir-faydalari-nelerdir/
yazımızı okuyabilirsiniz

EMDR Hakkında Detaylı Bilgi İçin:
optimumpsikoloji.com.tr/konya-emdr-terapisi/
sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Konyada Pedagog - Çocuk Psikoloğu ve Psikolojik Danışman Ararken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Konya Psikolog - Optimum Aile Danışmanlık

Konya Çocuk Psikoloğu – Psikolojik Danışman veya Pedagog Desteği alanında tercih edebileceğiniz uzmanlarımız ile onların almış oldukları terapi – psikolojik danışmanlık eğitimlerini içeren özgeçmişlerini ve danışan tavsiyelerini okumak için yukaradaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

Konyada Pedagog – Çocuk Psikoloğu ararken dikkat etmeniz gereken bazı konulara da aşağıda dikkatinizi çekmek istedik. 

 

Konyanın En İyi Pedagogu – Konyanın En İyi Çocuk Psikoloğu Kimdir?

Konyada pedagog – çocuk psikoloğu arayışında olan kişilerin öncelikle internet üzerinden yaptıları aramalarla bu kişilere karar verdikleri bilinen bir gerçektir. Bu aramalarda da ‘konya pedagog, konyada çocuk psikoloğu, konyanın en iyi psikoloğu, psikolog konya, pedagog nedir, konyada pedagog olan hastaneler’ gibi anahtar kelimeler kullanmaktadırlar.

Bu nokta önemli bir soru akla gelmelidir, ‘konyanın en iyi pedagogu’ veya ‘konyanın en iyi çocuk psikoloğu’ şeklinde arayıp ulaştığınız kişi gerçekten en iyi çocuk psikoloğu mudur? Bu noktada, ‘en iyi’ ‘en ünlü’ ‘tavsiye edilen’ gibi kavramların göreceli kavram olduğunu unutmamak gerekir. Bu şekilde aramalarla karar vermek yerine, konyadaki psikologlar, psikolojik danışmanlar arasında yapacağınız bir araştırma ile diplomalarını ve almış oldukları eğitimleri de merak ederek yardım alacağınız psikolog – psikolojik danışmana karar vermenizi öneririz. 

SON MAKALE VE YAZILARIMIZ

Çocuğum Yalan Söylüyor

Çocuklar yalan söylediklerinde ebeveynler doğal olarak üzülür ve ne yapacaklarını bilemeyerek öfkelenirler. Çünkü çocuklardan yalan duymak alışılageldik değildir

PSİKOLOG VE PEDAGOG ÜCRETLERİ

  Zaman zaman içinde bulunduğumuz zorlayıcı durumlarla baş etmek bizim için kolay olmayabilir. Kendimizi çaresiz, umutsuz, yorulmuş hissettiğimiz zamanlar

Konya Diyetisyen Seans Ücretleri/Fiyatları 2021-2022

Beslenme uzmanları, beslenme ve insanın olduğu her ortamda var olan sağlık çalışanlarıdır. Bilinenin tersine sadece obezitede beslenmede değil

Konya Depresyon Terapisi

Hayat beraberinde birçok olay, düşünce ve duygu getirir. Herkes hayatında zaman zaman olumsuz olaylar yaşar, olumsuz düşüncelere ve