0 850 840 87 87

Konya Pedagog – Çocuk Psikoloğu – Psikolojik Danışman

Konya Pedagog - Çocuk Psikoloğu Desteği

Konya Pedagog – Çocuk Psikoloğu – Psikolojik Danışman Desteği. Çocuklara Yönelik Psikolojik Danışma ve Psikolojik Destek Hizmetleri.

Çocuğunuz için psikolog- pedagog ararken, Oyun Terapisi ve Çocuk-Ergen Psikoterapisi eğitimleri olan uzmanlardan destek almanızı öneririz.

#konyapedagog #konyaçocukpsikoloğu #pedagogkonya #psikolojikdanisman #pedagog

Konya Pedagog Desteği - Çocuk EMDR Terapisi

Çocuklar için EMDR Terapisi, BDT ve Oyun Terapisi gibi eğitimleri bulunan psikolog, psikolojik danışman ve pedagog kadromuzla yanınızdayız. Dikkat eksikliği, korkular, beslenme sorunları, alt ıslatma, tırnak yeme, iletişim kurmama vb. tüm çocukluk ve gençlik dönemi sorunları.

Çocuk ve Ergenlerle yoğun olarak çalışan, Çocuk-Ergen Dnş. ve EMDR Dnş. Ayşe GÜRBÜZ’ den destek alabilirsiniz. 

Çocuk ve Ergen Danışmanı - Ayşe GÜRBÜZ

Ayşe Gürbüz – EMDR Dnş. – Sosyal Hizmet Uzm.
Çocuk, Genç ve Yetişkin Psikolojik Danışmanlık

Sosyal Hizmet Uzmanı ve EMDR Dnş. Ayşe GÜRBÜZ, 2017 yılında KTO Karatay Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü’nden mezun olmuştur. Bütüncül Çocuk ve Ergen Psikodinamik Psikoterapisi, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Deneyimsel Oyun Terapisi, Filial Terapi, EMDR Terapisi ve Bilişsel Davranışçı terapi gibi birçok alanda eğitimler almıştır.

Aldığı Psikolojik Danışma/Terapi Eğitimleri

EMDR Terapisi Eğitimi 1. Düzey (Davranış Bilimleri Enstitüsü)

Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi

Bütüncül Çocuk ve Ergen Psikodinamik Psikoterapisi (CİSED)

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi

Deneyimsel Oyun Terapisi

Filial Terapi

Öğrenme Güçlükleri

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Şu an Optimum Psikoloji Konya’ da özellikle Çocuk ve Genç Psikolojisi alanında görev yapmaktadır.

Çocuk ve Ergen Danışmanı Ayşe GÜRBÜZ - Danışan Tavsiye ve Yorumları

Ö…

Oğlum 6 yaşında çok sinirli, yaramaz ve söz dinlemezdi. Arkadaşlarıyla oyun oynamazdı. Yükseklik korkusu yoktu. Sürekli zararlı yerlerden hoplardı, parktaki oyuncaklardan düşüp ayağını incitirdi. Okulda yaşadıklarını anlatmazdı. Ağlardı sürekli. Küserdi, köşesine çekilip ağlardı. Evde kurallara uymazdı. Uyardığımız anlarda sinirlenirdi. Hırçın, öfkeli bir çocuktu. Daha sonra Ayşe hanımla tanıştık. Oyun terapisine başladık. Terapiyi aldıktan sonra tamamen değişti. Öfkelendiğinde anlatıyor. Artık yapmak istedikleri için izin istiyor. Arkadaşlarıyla beni tanıştırıyor, onlarla oyun oynuyor. Kendini kontrol edebiliyor, yüksekten korkusuzca atlamıyor. Sadece bir kez seslendiğimde istediğimi yapıyor. Kendi eşyalarını kendi topluyor ve en önemlisi dil-konuşma bozukluğu yaşayan oğlum sürekli konuşmak istiyor.

 

A.A.

11 yaşındaki oğlum uyku düzensizliği, başaramama duygusu çok basit şeyleri bile büyüterek sıkıntı yaratıyor, kendisine güvenemiyordu. Eşim ve çevrem sorunları görmezden gelip, oğlumun destek almasını istemediler.  Ne öğrenecek dediler. Ama ben denemek istedim. Belki bir umut dedim. Sorunlar yüzünden evde sürekli tartışma ortamı oluşmuştu. Bunlar ağrılarımı arttırmıştı. Yaşama sevincim bitmek üzereydi. Ayşe hanımdan oğlum için oyun terapisi kendim için ise bireysel destek almaya başladık. Sonra yavaş yavaş herşey kafama oturmaya başladı. Oğlumla kavgalarımız bitti. Notları yükseldi. Çocuğum sakinleşti, benimle ve babasıyla avtiviteler yapıyor. Bize destek veren Ayşe hanıma teşekkür ederiz. Ve aile olarak sorunun hepimizi ilgilendirdiğini öğrendim biz değiştik oğlum da değişti.

 

C..

Açıkçası uzun zamandır yetişkin terapisti araştırması yapıyordum. Geceleri uykumda dişlerimi sıkıyordum, insanlarla konuşmak istemiyordum, bütün seslerden korkuyordum. Tavsiye üzerine gittiğim Ayşe Hanım bana samimi, gerçekçi ve farklı bir bakış açısı sağladı. Geçmişe yönelik bazı sıkıntılarım vardı geçmişte çözemediklerim, 1,5 ay sonunda değişmeye başladı. Hayatımı etkilediğini düşündüğüm şeyler artık bir anı olarak kaldı. Bence ilerleyen süreçte daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Ayşe Hanım’a çok teşekkür ediyorum.

 

e.t.

Merhaba, kumar problemlerim nedeniyle Optimum Danışmanlık’ta Ayşe hanımla tanıştım. Kimse bana yardımcı olamaz diye düşünürken alanında oldukça başarılı olan Ayşe hanım a çok teşekkürlerimi sunuyorum. EMDR terapi yöntemiyle yeni biri olarak hayata devam etmemi sağladı.

 

t…

Okulunda, arkadaşları arasında özgüven sorunu yaşayan ve sürekli tırnak yiyen 9 yaşındaki kızım için Oyun terapisine başlamıştık. Kesinlikle tavsiye edilebileceğim alanında en iyi uzmanıdır.

 

s.h.

Öncelikle Ayşe Hanım’ın güler yüzlü ve sıcak karşılanması bizi rahatlatıyor ve mutlu ediyor. 5,5 yaşındaki oğlumun her şeyi düzenlemek istemesi, sürekli ellerini ve oyuncaklarını yıkaması, asla çıplak ayakla yere basmaması üzerine Ayşe Hanıma başvurduk. Oyun terapisi ve benimle yaptığı görüşmeler sonucunda artık çocuğum ayakkabısı bile olmadan toprağa basıyor, oyuncaklarını sürekli düzenleyip yıkamıyor. Çok güzel bir ilerleme kaydettik, çok memnunum. Tavsiye ederim.

 

r….

Yaşları 3 ve 5 olan iki çocuğum var. Aşırı yemek yemekten obez olmuşlardı, sürekli birbirlerine zarar veriyolardı, inatçılık sorunlarından çok bunalmıştım. Her iki çocuğum için Oyun terapisi aldık. Ayrıca hocamın dediklerini evde yapmaya çalıştım. Aşırı tepkilerini kontrol edebiliyorlar. Sağlıkla beslenmeye başladılar. Ayşe Hanımdan Allah razı olsun.

 

u….

Ayşe Hanım kadar etkili ve özverili çalışan birine denk gelmedim. Her konuda kibar, yardımcı oluyor ve profesyonel davranıyor. Yaklaşık 5 aydır Ayşe Hanımla görüşüyorum evden dışarı bile çıkamıyorken şimdi şehirler arası seyahate tek başıma çıkabiliyorum.

 

h.ş…

Terapist  Ayşe Hanım’la ilk defa bir akrabam vasıtasıyla tanıdım. Kendisiyle görüşmeye başlamadan önce çocuğumla aramdaki sorunun tam da ne olduğunu bilmiyordum aslında. İnatçılığı, çok sık gelen ağlama krizleri, sürekli beni yanında istemesi, güvensizliği. Her şeyden önce her olaya müdahale etmemem gerektiğini öğrendim. Çocuğumun özgüveni arttı. Ayşe Hanım sayesinde birbirimizi dinlemeyi öğrendik.

 

d.e..

Basta Optimum olmak üzere Ayşe Hanım’a teşekkür ederim. Kızımda ciddi derecede kardeş kıskaçlığı, alt ıslatma sorunu vardı.  Önce kendim çözmeye çalıştım Kitaplar okudum. Videolar izledim. Ama çözüm bulamadım. Gittikçe bendede öfke sorunları oluşmaya, çocuklarıma bağırmaya başlamıştım. Eşimle aram bozulmuştu. Şu an hem çocuğum Oyun terapisi alıyor hem de ben çocuklarım için danışmanlık alıyorum.  Meğerse sorunun nedeni çok başkaymış. Iletisim sorunlarımızın çözüldüğünü görüyorum. Daha az kızan bir anne oldum. Her sey için tesekkürler..

i.m.

Kızım Zehra eşimle boşandıktan sonra çok değişmişti. hırçınlık, mızmızlanma, yalan söylemeye başlamıştı. Daha sonra Ayşe Hanımdan hem boşanmayla ilgili çocuğumun en az şekilde etkilenmesi adına danışmanlık hem de kızım için oyun terapisi almaya başladık. aile görüşmelerimizdeki konuşmaları dikkatle uygulamaya başladık.. zamanla kızım kendini yaşına uygun ifade etmeye başladı. İsteklerini söyleyebiliyor,  yalan söylemiyor.

 

k. u.

Ayşe Hocamı yaklaşık 3 aydır tanıyorum. Ben travma sonrası stres bozukluğu tanımıyla gitmiştim.. Psikiyatristim EMDR terapisi almamı önermişti. Terapiye yeni başladığım zamanlarda bile  önemli gelişmeler kaydetmiştik.. Kendimi daha iyi hissetmem adına onun sayesinde birçok şeyin üstesinden gelebilmeyi öğrendim. Artık travmatik süreçlerimi hatırlarken ağlama krizlerine girmiyorum, o anlar beni rahatsız etmeyen bir anı olarak kaldı. Ne kadar teşekkür etsem azdır Ayşe Hanım’a.

 

r.g.

Ayşe hocam sayesinde o kadar çok problemi çözdük ki. 8 yaşında olmasına rağmen kıyafetlerini giymeyi bir türlü öğretemiyordum, saçlarını taratmak istemiyordu, kirlenmiş olsa bile aynı elbiseleri giymek istiyordu, konuşmakta güçlük yaşıyordu. Meğer yanlış öğretiyormuşum. Çocuk danışmanlığıyla birlikte günlük rutin oyunlu etkinlikler yaptık. Hem eğleniyorduk hem de kızım öz bakımını kendisi yapabiliyordu. Ayşe Hanım’ın evdeki huzurumuza katkısı büyük. Teşekkür ediyorum.

 

e….

Ayşe Hocamla tanıştığımda 16 yaşındaydım. Aslında ortaokulu iyi bir dereceyle bitirmişken lisede notlarım düştü. Sınav günü yaklaştığında geceleri korku dolu rüyalardan dolayı uyanıyor, sınavda bildiklerimi de yapamıyor, arkadaşlarım beni aralarına almıyorlardı. Daha sonra annem beni Ayşe Hoca’yla tanıştırdı. İyiki de tanıştırmış. Beni çok iyi anlıyor. Zamanla sorunlarımın üstesinden geldik. Ayşe Hocamm beni duyuyorsan.. seni çok seviyorum.

 

k….

Kızım 1,5 aylıkken bir kreşe vermiştik. Hem kreşin sürekli öğretmen değiştirmesi hem de kızımın benden ayrılmak istememesi, arkadaşlarına zarar vermesi, kreş kurallarına uymaması gibi türlü sebeplerle Ayşe Hanım’a başvurduk. Önce eşim ve benle görüştü. Sorunu birlikte değerlendirdik. Öyle yakın davranıyordu ki, bir telefon uzaklığı inceliğiyle danışmanlık aldık. Kızımla da oyun terapisi seansları düzenledi. İnanıyorum ki işinin uzmanı olan böyle güzel insanların da yardımıyla her yönden sağlıklı çocuklar yetişecek ve dünya ancak böyle güzelleşip renklenecek. Harikasınız Ayşe Hanım.

 

İ.P.

4 yaşındaki oğlumun gelişimiyle ilgili tavsiyeler almak için Ayşe Hanım’a başvurduk. Cinsel gelişimindeki bazı sorunlar yaşadığını düşünüyorduk. Sürekli başka çocukların üstlerini çıkarıyor akrabalarımızın da vücutlarına dokunmak istiyordu. Anlattığı herşeyi dikkatle dinleyip gelişim dönemiyle ilgili çok güzel bilgiler verdi. Hastasına değer verdiğini ve ilgilendiğini her haliyle belli eden çok samimi biri. Önceleri babasıyla birlikte eğitimler alıyorduk. Bununla birlikte oğlumda oyun terapisi desteği alıyor şu an. Akşam geç saatte gitmemize rağmen acele etmeden bizi sonuna kadar dinliyor ve sorularımıza cevap veriyor. Uzun zamandır Konya’da iyi bir terapist arıyordum ve sonunda buldum.

 

k..

Oğlumda 7 yaşında saç yolma dudak yeme gibi davranışlar oluşmuştu. Ayşe Hanımdan  aldığımız oyun terapisi daha ilk seanstan itibaren çok işe yaradı.. Oğlum seanslara çok istekli gidiyor. Dudak yeme davranışı bitti. Çok memnunuz kendisine gitmeye devam edeceğiz .

 

z.ü.

2 yaşındaki oğlum artık evin her yerine tuvaletini yapıyordu. Nasıl konuşursak konuşalım üstesinden gelemiyorduk. Pandemi süreci ile bu süreç daha da zorlaştı. Sonunda Ayşe Hanım ile tanıştık. Oyun terapisi yöntemi ile oğlumun yüreğine dokundu. Bireysel tuvalet programları hazırladı, takip etti.O kadar çok sevdiki Ayşe ablasını gitmek için hep gün saydı. Şimdi herşey yolunda oğlum tuvaletini kendisi yapabiliyor, duyguları ile baş etmeyi öğrendi, bizde o anlarda ona nasıl yaklaşacağız öğrendik.

 

u.h.

Merhaba, Ayşe Hanım’ı internet üzerinden arayarak buldum, ertesi gün ilk seansımıza başlamış olduk. Öncelikle şuan 23 yaşındayım ve sosyal fobi gibi bir sorunum olduğunu ilk seansa başlamadan önce bilmiyordum. Sürekli sosyal durumlardan veya fazla insan bulunan ortamlardan kaçınma, kızarma ve kaslarda titreme, matematik öğretmenliği okuyorum ve okula ilk başladığımda bu bölümün konuşma ve sunum üzerine dayalı olması beni aşırı derece yoruyordu ve durmadan ağlama krizlerine giriyordum.  Ayşe Hanım’ın güler yüzlü ve içten davranışları açıkcası beni oldukça rahatlattı, motive etti ayrıca kullandığı EMDR terapisi beni gün geçtikçe kendine daha fazla güvenen topluluk içinde daha rahat konuşabilen bir insan haline getirdi. Toplamda 15 seans yaptık ve her seanstan sonra daha iyi nefes alabildiğimi, üzerimdeki gerginlikten kurtulduğumu fark ettim. Kendime ve yeteneklerime hiç olmadığı kadar çok güveniyorum. Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır.

 

S.T..

Ayşe Hanım’ı kızımın okul arkadaşının annesi önermişti. Kızım 2. Sınıf öğrencisi, okuduğunu anlamada yazılarının şeklinde, odaklanmada yaşıtlarına göre geri olduğunu farkediyordum. Bu durum beni endişelendiriyordu. Bir süre sonra ödevler ikimiz içinde kabus haline dönüşmüştü. Anne-kız ilişkisinden öğretmen-öğrenci ilişkisi yaşamaya başladık. Hastaneye gittik. Psikiyatristler bazı sorular sordular testler yaptılar zekayla ilgili olmadığı ama özel destek almamız gerektiğini söylediler. Daha sonra Ayşe Hanım’a bütün yaşadıklarımızı anlattım. Bize yol haritası çizdi. Çözüm bulamadığım sorunların asıl sebeplerini ve nasıl davranmam gerektiğini öğrendim. Kızımla haftada bir gün seansta bazı egzersizler yapıyorlar. Evde de bunları tekrarlıyoruz. Kızımın okumu hızı artmaya başladı. Odaklanması için bazı düzenlemeler yaptık. Hatta bu değişimin kendisi de farkında olduğundan özgüveninin de belirgin şekilde arttığını görüyorum. Sabrınız, emeğiniz, güzel enerjiniz ile bizim ışığımız olduğunuz için çok teşekkürler…

 

Ş…
4 yaşındaki çocuğuma aşırı ama çok aşırı derece de bağımlı olan bir babaydım, Ayşe Hanım’ı tanıyana kadar ..İyi niyetle döşediğim cehennem taşlarını göremiyordum. Kızımdan önce benim gelişmemi kendimi kontrole almamı sağladı.  Tabi benim bu kadar her şeye tamamcı olmamın kızım üzerindeki olumsuzlukları görebiliyordum. Ama ben görmedim o görsün istiyordum.  Kızım istekleri olmadığında kendine zarar vermesini de görmezden geliyordum. Kızımla yapılan oyun terapisi sonucunda dünyanın en pozitif çocuğa dönüştü.Kızım adına da teşekkür ederim 🙂

 

Ş.D.

Kızımın 2 yas sendromu ile ilgili danışmanlık aldım. Başımızdan geçen üzücü bir olay bizim dönüm noktamız oldu. Arkadaşımızın çocuğunun doğum gününe davetliydik. Yanımdan ayrılmak istemedi, agresif davranışlarını eve dönene kadar sürdürdü. Olaylar artık dayanılmaz hale gelmişti. Hocamız öyle can alıcı sorunlara deginiyorki sanki öncesinde bir on gorusme yapılmış izlenimini veriyordu. Küçücük odasına dünyalari sığdıran neşesi ve ilgisiyle sevimli ve güzel yürekli insandır kendisi.

 

R.T.

9 yaşındaki oğulumun güven eksikliği ve öğrenim hayatındaki başarısızlığı ile ilgili olarak öğretmeninin aracılığıyla tanıştık Ayşe Hanımla. Çocuğunuzun daha etkili kararlar almasi ve gelisimde sağlıklı adimlar atmasini istiyorsaniz kesinlikle tavsiye ediyorum.

 

Ş.D.

Merhaba, Oğlum 2 aydır geceleri odasında yalnız yatamıyor daha öncesinde böyle sorunumuz yoktu . Korktuğunu söylüyor yanında uyuyuncaya dek kalıyorum ama uyuduktan 1 saat sonra tekrar uyanıp çağırıyor. Babayla yatmak istemiyor. Sadece beimle yatmak istediğini söylüyordu. Ayşe Hanımla oyun terapisine başladılar. Kendisi, sevecen ve özverili..Ne yapmak istediğini bilen bir uzman. Tavsiye ederim.

 

B.A.

20 yaşının başlarında otobüste, dolmuşta sürekli içimin sıkışmasından, okuduğumu hemen unutmamdan, yakın arkadaşlarımın yanında konuşkan olup farklı ortamlara girdiğimde suskun hallerimden artık yorulmuştum ve Ayşe Hanımdan destek almaya başladım önce bol bol beni dinledi bazı çalışmalar yaptık birlikte. Daha sonra yavaş yavaş kendi arkadaş ilişkilerimi, aile ilişkilerimi sorgulamaya başladım. meğer her şey bir döngü içindeymiş. Şu an kendim gibi davranıp hayattan tat almaya başladım. Sizi hiç unutmayacağım Ayşe Hanım.

Çocuklarla psikolojik danışma sürecinde sıklıkla uygulanan;

Oyun Terapisi Hakkında Detaylı Bilgi İçin:
optimumailedanismanlik.com/
deneyimsel-oyun-terapisi/

yazımızı okuyabilirsiniz

EMDR Hakkında Detaylı Bilgi İçin:
optimumailedanismanlik.com/
konya-emdr-terapisi-destegi/

sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Klinik Psikolog Fatih UĞUR

(12 Yaş Üzeri İle Çalışmaktadır)

Fatih UĞUR – Klinik Psikolog
Çocuk, Genç, Yetişkin, Çift ve Aile Psikolojik Danışmanlık

1986 Karaman Ermenek doğumlu olan Klinik Psikolog Fatih UĞUR, lisans eğitimini Ege Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünde tamamladı. Yüksek Lisans Eğitimini ise İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında tamamlayarak, Klinik Psikolog ünvanını aldı. Konyada Psikolojik Danışman olarak 11 yıldır çalışmalarına devam etmektedir.

ALMIŞ OLDUĞU EĞİTİMLER

–  EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) Terapisi Eğitimi

– Çocuk ve Ergenlerle EMDR Terapisi Eğitimi

– Çocuk ve Ergen Psikoterapisi Eğitimi

– Oyun Terapisi Eğitimi

Psikoterapi Enstitüsü Uzm. Dr. Tahir ÖZAKKAŞ’ tan Hipnoz Eğitimi aldı.

 Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)’ den Cinsel Terapi Eğitimi aldı.

Aile Danışmanlığı Eğitimi – Adnan Menderes Üniversitesi

Klinik Psikolog Fatih UĞUR - Danışan Tavsiye ve Yorumları

Gül
Hayatımın en kötü döneminde ağlamaklı bir sesle aramıştım Fatih Beyi. İnternetten bulmuştum kendisini. Yoğun olum korkusu yaşıyordum. aradığım ilk gün randevu verdi. Güler yüzü ve samimiyetiyle doğru bir tercih yaptığımı ilk görüşmede anladım. İnanın ilk seansta sıkıntılarımın yarısı gitmişti. Seanslara devam ettikçe geçmişteki bir çok sıkıntının birikip dışa olum korkusu olarak vurduğunu anladım. Emdr ile Teker teker çözdük sıkıntıları halada seanslar devam ediyor. Evden dışarı çıkmak bile istemezken şimdi sokaklarda fatih bey var Emdr diye bir yöntem var diye bağırmak istiyorum kendimi fatih bey ve sihirli değneğiyle(emdr) tanıştığım için çok şanslı hissediyorum.sizde yardım almaya karar verdiyseniz fatih bey işini çok iyi yapan biri. Bırakın hayatınıza dokunsun. Pişman olmayacaksınız…

şe…l
Fatih Bey genç yaşında gerçekten işinin erbabı olmuş. Çocuğuma yardımcı oldu ilk gittiğimizde seansların uzun sürebileceğini söylemişti. Ancak gittikten sonra gerek kalmadığını seansların 1 seferde yeterli olacağını söyledi. Seansları uzatıp fazla para almak amaçlı düşünebilirdi. Ama öyle bir uzman değil gözlemlediğim kadarıyla öyle para peşinde değil ilk önce danışanına önem veriyor . İnternetten bulduk o şekilde gittik.

Ş…..
İnternet üzerinden ulaştım Fatih Hocama. Çocuğum için gitmiştim. Öz güven hakkında emdr terapisi uyguladı. Alt ıslatma sorunu ortadan kalktı. İlk başta ön yargılı olarak gitmiştik. Ama süreçten çok memnun kaldık. Sorumluluk bilinci yerleşti odasını bile toplamaya başladı çocuğum. memnuniyetimden dolayı herkese tavsiye ediyorum.

Aslı G.
Fatih beyi internetten psikolojik danışman ve terapist ararken buldum. Kendisini önceden hiç tanımıyorum bilgim yoktu. Çok çaresiz ve umutsuzdum. Daha önce giden yardım alan kişilerin yorumlarını okuyarak karar verdim kendisinden yardım almaya. Seanslara gidip geldikçe kendisinin ne kadar doğru bir çözüm ne kadar doğru bir karar olduğunu bir kere daha anladım. Ben hayatımda asla benim başıma gelmez asla asla dediğim çok ağır bir travma çok ağır bir olay yaşadım. Hiçbir şeye inancım kalmadığı asla tazelemek her şey bitti dediğim bir anda tanıdım kendisini. Kendisi emdr tedavisi uyguladı. Şuan ne durumda olduğumu anlatamam. Bu duruma gelebileceğimi asla düşünmüyordum. Allah bin kere razı olsun. Hakkını ödeyemem. Yanında kendinizi çok rahat hissedebileceğiniz sonsuz güvenebileceğiniz mükemmel bir insan. Ben kendisini nasıl yorumlar sayesinde bulduysam inşallah benim yazdıklarımda birilerinin iyi olmasına vesile olur. Tekrar tekrar teşekkür ediyorum rabbim her şeyi gönlüne göre versin inşallah.

 

Merve
Fatih Bey’i facebook sayesinde tanıdığım ve destek aldığım bir uzmandır. İşinde oldukça başarılı bulduğum psikoloğum Fatih Bey’in yanından her seans sonrası mutlulukla ayrıldım Benim de herkes gibi anlatacak çok şeyim, içinde boğulduğum problemlerim, dinmeyen gözyaşlarım vardı. Daha ilk seansımızda emin olun ki %50 hepsi azaldı. Özellikle gözyaşlarım…Sonraki seanslarımızda Fatih Bey beni mucize EMDR terapi ile tanıştırdı. Nedir bu EMDR derseniz başta anlamlandıramadığım Fatih Bey sayesinde gücüne inandığım içimden çok sevdiğim yeni bir ben çıkartan mucize terapi yöntemi. Biraz daha açacak olursak ;kötü anılarımızı hafızamızdan silmek tabi ki mümkün değil ama EMDR ile kötü anı ne varsa barışıyorsunuz .Şöyle bir durum var ki tedavi yöntemi ne kadar Mucize olsa da etkili bir yöntem olsa da işin sırrı terapistinizin başarısında. İşte tam bu noktada bu sayfayı okuyan herkes Kesinlikle Fatih Bey ile tanışmalı. Profesyonelliğiyle samimiyetiyle özellikle sabrıyla beni mesleğindeki başarısına hayran bıraktı. Bugün kendisiyle son seansımız olacak. İnanın tedavimin bittiğine üzülsem mi sevinsem mi bilemiyorum. Buradan kendisine sonsuz kere teşekkürlerimi iletiyorum. Meslek hayatında istediği başarıya ulaşmasını diliyorum. İyi ki sizi tanıdım. Çünkü sizin sayenizde kendimi tanıdım. İyi ki varsınız.

 

S.M.M.M Ayhan T.
Sayın Fatih Uğur beyden 3 yaşındaki çocuğumuzun kardeş kıskançlığı sorunu ile ilgili yardım almıştık. Daha önce sorun yaşamadığımız birçok konuda oğlumla sorunlar yaşamaya başlamıştık. Kendisinin soruna yaklaşımı ve önerileri bizim için gerçekten faydalı oldu, yardım alacak ailelere tavsiye ederim. Görüşmeleri sonlandırdıktan sonrada takip edip bilgi alması bizim mutlu etti. Kendisi gerçekten alanında uzman bir danışman olup, kendisine iş hayatında başarılar diliyorum.

 

E.G.
Anksiyete bozukluğu nedeniyle psikolog ararken EMDR’yi keşfettim. Konya emdr diye arama motorunda aradığım zaman ise Fatih beye ulaştım. Fatih Bey ile yaklaşık 15 seans aldım. İlk seanslarda emin değildim bu illetten kurtulacağıma ama her seans sonrasında hafiflediğimi fark ettim korktuğum ne varsa hepsinden kurtuldum. İlaç bağımlılığım bitti artık ilaç kullanmıyor özgüvenli cesur bir bireydim. Fatih bey işinin uzmanı çok titiz çalışıyor ne varsa sizi rahatsız eden her şeyi çalışıyor. Yaşam koçu gibi hayatınıza hatalı alanlarınıza dokunup sınırlarınız olduğunu düzeltme yöntemleri öğretiyor. Ben iyileştiren ve mutluyum gülümsüyorum. Herkes gülsün ve mutlu olsun diye buraya yazıyorum. Fatih hocam iyi ki var ve kesinlikle Fatih hoca ile tanışın eminim çok iyi gelecek size de.

Tüm Danışan Yorumlarını okumak için;
optimumailedanismanlik.com/
danisan-yorumlari/
#1538996032810-e85216b7-f487

sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Çocuklarla psikolojik danışma sürecinde sıklıkla uygulanan;

Oyun Terapisi Hakkında Detaylı Bilgi İçin:
optimumailedanismanlik.com/
deneyimsel-oyun-terapisi/

yazımızı okuyabilirsiniz

EMDR Hakkında Detaylı Bilgi İçin:
optimumailedanismanlik.com/
konya-emdr-terapisi-destegi/

sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Konyada Pedagog - Çocuk Psikoloğu ve Psikolojik Danışman Ararken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Konya Psikolog - Optimum Aile Danışmanlık

Konya Çocuk Psikoloğu – Psikolojik Danışman veya Pedagog Desteği alanında tercih edebileceğiniz uzmanlarımız ile onların almış oldukları terapi – psikolojik danışmanlık eğitimlerini içeren özgeçmişlerini ve danışan tavsiyelerini okumak için yukaradaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

Konyada Pedagog – Çocuk Psikoloğu ararken dikkat etmeniz gereken bazı konulara da aşağıda dikkatinizi çekmek istedik. 

 

Konyanın En İyi Pedagogu – Konyanın En İyi Çocuk Psikoloğu Kimdir?

Konyada pedagog – çocuk psikoloğu arayışında olan kişilerin öncelikle internet üzerinden yaptıları aramalarla bu kişilere karar verdikleri bilinen bir gerçektir. Bu aramalarda da ‘konya pedagog, konyada çocuk psikoloğu, konyanın en iyi psikoloğu, psikolog konya, pedagog nedir, konyada pedagog olan hastaneler’ gibi anahtar kelimeler kullanmaktadırlar.

Bu nokta önemli bir soru akla gelmelidir, ‘konyanın en iyi pedagogu’ veya ‘konyanın en iyi çocuk psikoloğu’ şeklinde arayıp ulaştığınız kişi gerçekten en iyi çocuk psikoloğu mudur? Bu noktada, ‘en iyi’ ‘en ünlü’ ‘tavsiye edilen’ gibi kavramların göreceli kavram olduğunu unutmamak gerekir. Bu şekilde aramalarla karar vermek yerine, konyadaki psikologlar, psikolojik danışmanlar arasında yapacağınız bir araştırma ile diplomalarını ve almış oldukları eğitimleri de merak ederek yardım alacağınız psikolog – psikolojik danışmana karar vermenizi öneririz. 

PSİKOLOG, ÇOCUK PSİKOLOĞU, PEDAGOG, EMDR DNŞ. ve OYUN TERAPİSTİ HİZMET BÖLGELERİMİZ

KONYA:
AHIRLI, AKÖREN, AKŞEHİR, ALTINEKİN, BEYŞEHİR, BOZKIR, CİHANBEYLİ, ÇELTİK, ÇUMRA, DERBENT, DEREBUCAK, DOĞANHİSAR, EMİRGAZİ, EREĞLİ, GÜNEYSINIR, HADİM, HALKAPINAR, HÜYÜK, ILGIN, KADINHANI, KARAPINAR, KARATAY, KULU, MERAM, SARAYÖNÜ, SELÇUKLU, SEYDİŞEHİR, TAŞKENT, TUZLUKÇU, YALIHÜYÜK, YUNAK

KARAMAN:
AYRANCI, BAŞYAYLA, ERMENEK, KAZIMKARABEKİR, MERKEZ, SARIVELİLER

AKSARAY:
AĞAÇÖREN, ESKİL, GÜLAĞAÇ, GÜZELYURT, MERKEZ, ORTAKÖY, SARIYAHŞİ, SULTANHANI

NİĞDE:
ALTUNHİSAR, BOR, ÇAMARDI, ÇİFTLİK, MERKEZ, ULUKIŞLA

KAYSERİ:
AKKIŞLA, BÜNYAN, DEVELİ, FELAHİYE, HACILAR, İNCESU, KOCASİNAN, MELİKGAZİ, ÖZVATAN, PINARBAŞI, SARIOĞLAN, SARIZ, TALAS, TOMARZA, YAHYALI, YEŞİLHİSAR

NEVŞEHİR:
ACIGÖL, AVANOS, DERİNKUYU, GÜLŞEHİR, HACIBEKTAŞ, KOZAKLI, MERKEZ, ÜRGÜP

ESKİŞEHİR:
ALPU, BEYLİKOVA, ÇİFTELER, GÜNYÜZÜ, HAN, İNÖNÜ, MAHMUDİYE, MİHALGAZİ, MİHALIÇÇIK, ODUNPAZARI, SARICAKAYA, SEYİTGAZİ, SİVRİHİSAR, TEPEBAŞI

ANKARA:
AKYURT, ALTINDAĞ, AYAŞ, BALA, BEYPAZARI, ÇAMLIDERE, ÇANKAYA, ÇUBUK, ELMADAĞ, ETİMESGUT, EVREN, GÖLBAŞI, GÜDÜL, HAYMANA, KAHRAMANKAZAN, KALECİK, KEÇİÖREN, KIZILCAHAMAM, MAMAK, NALLIHAN, POLATLI, PURSAKLAR, SİNCAN, ŞEREFLİKOÇHİSAR, YENİMAHALLE

ANTALYA:
AKSEKİ, AKSU, ALANYA, DEMRE, DÖŞEMEALTI, ELMALI, FİNİKE, GAZİPAŞA, GÜNDOĞMUŞ, İBRADI, KAŞ, KEMER, KEPEZ, KONYAALTI, KORKUTELİ, KUMLUCA, MANAVGAT, MURATPAŞA, SERİK

BURDUR:
AĞLASUN, ALTINYAYLA, BUCAK, ÇAVDIR, ÇELTİKÇİ, GÖLHİSAR, KARAMANLI, KEMER, MERKEZ, TEFENNİ, YEŞİLOVA

ISPARTA:
AKSU, ATABEY, EĞİRDİR, GELENDOST, GÖNEN, KEÇİBORLU, MERKEZ, SENİRKENT, SÜTÇÜLER, ŞARKİKARAAĞAÇ, ULUBORLU, YALVAÇ, YENİŞARBADEMLİ

İSTANBUL:
ADALAR, ARNAVUTKÖY, ATAŞEHİR, AVCILAR, BAĞCILAR, BAHÇELİEVLER, BAKIRKÖY, BAŞAKŞEHİR, BAYRAMPAŞA, BEŞİKTAŞ, BEYKOZ, BEYLİKDÜZÜ, BEYOĞLU, BÜYÜKÇEKMECE, ÇATALCA, ÇEKMEKÖY, ESENLER, ESENYURT, EYÜPSULTAN, FATİH, GAZİOSMANPAŞA, GÜNGÖREN, KADIKÖY, KAĞITHANE, KARTAL, KÜÇÜKÇEKMECE, MALTEPE, PENDİK, SANCAKTEPE, SARIYER, SİLİVRİ, SULTANBEYLİ, SULTANGAZİ, ŞİLE, ŞİŞLİ, TUZLA, ÜMRANİYE, ÜSKÜDAR, ZEYTİNBURNU

İZMİR:
ALİAĞA, BALÇOVA, BAYINDIR, BAYRAKLI, BERGAMA, BEYDAĞ, BORNOVA, BUCA, ÇEŞME, ÇİĞLİ, DİKİLİ, FOÇA, GAZİEMİR, GÜZELBAHÇE, KARABAĞLAR, KARABURUN, KARŞIYAKA, KEMALPAŞA, KINIK, KİRAZ, KONAK, MENDERES, MENEMEN, NARLIDERE, ÖDEMİŞ, SEFERİHİSAR, SELÇUK, TİRE, TORBALI, URLA

SON MAKALE VE YAZILARIMIZ

Konya Depresyon Terapisi

Hayat beraberinde birçok olay, düşünce ve duygu getirir. Herkes hayatında zaman zaman olumsuz olaylar yaşar, olumsuz düşüncelere ve

Konya Psikolog Seans Ücretleri

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) sağlığın tanımını şu şekilde yapmıştır: “Sağlık, sadece hastalık ve sakatlığın olmayışı değil, bedence, ruhça

Konya Kaygı Bozukluğu (Anksiyete) Terapisi

Kaygı, bedenin tehdit ve tehlikelere karşı tepki vermesi için tasarlanmıştır. Kaygı  bedende kalp atışında hızlanma, solunum hızında değişiklikler

Konya Disparoni Terapisi : Ağrılı Cinsel İlişki Sorunu

Ağrılı cinsel ilişki olarak adlandırılan “disparoni” toplumumuzda yaygın görülen bir cinsel işlev bozukluğudur. Disparoni “Ağrılı Birleşme” “Ağrılı Penetrasyon”